Przez przypadek odinstalowałam sterowniki Realtek

Witam , Chciałam ponownie zainstalować sterowniki Realtek jednak nie moge poniewaz nie ma połączenia z netem co mam w takiej sytuacji zrobic ? Ściągnęłam te sterowniki z laptopa bo tu net działa. A mam router Tp-Link.

Cześć,

Nie bardzo wiem co ma jedno do drugiego, przecież działający internet nie jest konieczny przy instalacji sterowników.

Sterowniki pobierasz ze strony producenta laptopa, na komputerze na którym masz dostęp do sieci, a następnie przenosisz na komputer docelowy i instalujesz.

I tyle.

podaj producenta, model laptopa oraz jaki system?

Teraz zainstalowałam ten Realtek , jednak netu nadal nie ma , wyświetla mi się komunikat że kabel sieciowy jest odłączony .Sprawdzałam kabel i jest włączony . Dziwne , moze ktoś wie co się stało ?

Dodane 11.11.2013 (Pn) 17:20

Poza tym przy Kontroler Ethernet jest zółty wykrzyknik , czy to oznacza że złe sterowniki zainstalowałam ? Proszę o odp.

Dodane 11.11.2013 (Pn) 17:22

To jest komputer z firmy HerkulesLine , System Windows XP

Dodane 11.11.2013 (Pn) 17:22

To jest komputer z firmy HerkulesLine , System Windows XP

do komputera powinnaś dostać płytę ze sterownikami, jeśli nie dostałaś to podaj model płyty głównej, ale też widzę że ten herkules to jakaś bez firmowa kaszanak.

Możesz również zrobić inaczej Mój komputer (ppm) > właściwości > menadżer urządzeń > i en sterownik co jest z żółtym wykrzyknikiem kliknij (ppm) > właściwości > zakładka sterownik > przywróć sterownik lecz nie jestem pewien czy w XP jest taka funkcja.