Przezroczyste okna w xp

Wiem, że taki temat był juz nie raz ale postanowiłem poruszyć go ponownie, gdyż przeszukałem dotychczasowe tematy i nie znalazłem odpowiedzi. Dla tego pomyślałem, że założę nowy wątek. Mianowicie nie raz była już mowa o obramowaniu okna przezroczystym (przkładowo True Transparency), a także przezroczystości okien (przykładowo glass 2k), lecz żadna kombinacja nie zapewnia oczekiwanych rezultatów. Mianowicie: program transx, w którym żywiłem nadzieję nie działa, powermenu nie zapamiętuje przezroczystości okien, natomiast glass 2k wyłącza przezroczyste obramowania okna. Inne natmiast programy obciążają niemiłosiernie system. Sytuację mógłby uratować borderskin, ale ten natomiast wykazuje denerwujące właściwości starych wersji True Transparency, czyli utrata przezroczystości gdy okno jest zminimalizowane. I stąd moje trzy pytania. Czy BorderSkin naprawił juz ten błąd? Podejrzewam, że nie stąd drugie pytanie: czy zrobił ktoś skórkę do BorderSkin, która zachowuje przezroczystość w zmaxymalizowanym oknie? W sumie uzyskałem taki efekt, ale rozmycie w tym programie wykraczało mi około 1cm poza okno. Podejrzewam, że nikomu się nie udało udało stad moje trzecie, kluczowe pytanie. Czy zna ktoś kompilację programów dających efekt przezroczystości okien o obramowań jednocześnie, a zarazem zapamiętujących przezroczystość dla każdych programów? Wszystko oczywiście w win XP. Z góry dzięki za pomoc. P.S. Uprzedzając wasze pytania: tak nie mam co robić z mhz :smiley: (mam szybkiego kompa i dla mnie komp to nie tylko urządzenie ale miejsce pracy i musi ładnie wyglądać, gdyż spędzam tu pół życia) :smiley: Sory, że tak się rozwlekłem ale chciałem wytłumaczyc mój problem od razu i uniknąć tekstów typu: taki temat juz był, użyj opcji szukaj albo google :smiley:

trochę sie rozwlekłeś rzeczywiście (a mi szczerze nie chiało się wszystkiego czytać i wnikać bo sam takich bajerów nie używam)

ale przypomniało mi się, że czytałem o czymś takim ostatnio:

http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 … ien-i.html

No to możesz zainstalować Vistę lub 7 - wyglądają dużo lepiej niż te półśrodki na XP

no dzięki skrzek program wyglądał bardzo obiecująco. Tylko wiecie może czemu jak go otwieram wyskakuje mi od razu błąd i nie korbi on tak jak powinien? Byłoby to wygodne ale program często się wywala. Myślałem bardziej (o ile jest) o programie, który odpowiada TYLKO na transparencję okna oczywiście nie tracąc efektu True Transparecy :smiley:

Dodane 16.06.2009 (Wt) 18:12

Wszystko fajnie Pablo tylko nie wiem czy wiesz może jakimś przypadkiem, że xp jest jak dotąd najstabilniejszym systemem. Po 2 część programów nie działa na vista i 7. Co więcej vista trochę kosztuje, a niezawodnego sposobu na jej oszukanie jeszcze nie ma, a nawet jeśli teraz jest to w ciągu miesiąca Microsoft się tym zajmie. A po ostatnie win 7 nie ma wersji finalnej. Więc nie sądzę by zainstalowanie któregoś z nich zmniejszyło by mi ilość kłopotów… A jedyne czego im nie można zarzucić to dopracowany wygląd, który właśnie chce przenieść do xp… Więc dzięki za radę…