Przezroczyste okna

Witam.

na http://www.xp.net.pl/art/tips_tricks_w2k.html wyczytałem jak zastosować przezroczyste okna w xp. Mianowicie że trzeba.

  1. Ściągnąć TransX’a.

  2. Rozpakować zipem.

  3. Na początek (przykład) uruchomić notepad’a.

  4. Uruchomić TransX’a z parameterm:

transx notepad -alpha128 (gdzie alpha to wartość określająca przezroczystość, nazwa notepad to nazwa aplikacji, w krórej chcemy zastosować ten efekt)

Inne przykłady:

transx all -alpha92 =>wszystkie okna stają się przezroczste

transx notepad -notrans =>usunięcie przezroczystości

transx notepad -notop =>przezroczysty notatnik

Więc ja go pobrałem rozpakowałem i chcąc zastosować przezroczystość we wszystkich oknach, otworzyłem folder w którym znajdował sie pik TRANSX.EXE, wziąłem utwórz skrót, poczym kliknąłem właściwości i w oknie “element docelowy”(“C:\Documents and Settings\Bartek Kozak\Pulpit\transx\TRANSX.EXE”)zastosowałem parametr transx all -alpha92. Po tej operacji element docelowy wyglądał tak.

“C:\Documents and Settings\Bartek Kozak\Pulpit\transx\TRANSX.EXE transx all -alpha92”. kiedy biore zastosuj wyskakuje mi komunikat Bła ze skrótem.

Pomocy. !!

Wpisujesz to w elemencie docelowym po cudziysłowiu i spacji. Ja na 99% jestem pewien że tak ponieważ mam zainstalowaną nakładkę na Winka aby przypominał Viste i mi nie chce chodzić (albo coś źle robie też).