Przeźroczyste tło


(Kingpc) #1

Zrobiłem obrazek w photoshopie i ustawiłem przeźroczyste tło. Pod Firefoxem jest ok:http://i15.tinypic.com/4zdssiu.jpg a natomiast pod IE http://i19.tinypic.com/66o1idy.jpg


(Skicio) #2

lol... dziwię się, że pod firefox'em jest ok. format *.jpg z tego co się orientuje nie obsługuje przezroczystości. zapisz *.png, albo *.gif (ten pierwszy polecam)

EDIT:

sorry. chyba moja pomyłka, bo to całe screeny są w *.jpg. nie wiem co jest źródłem problemu. podejrzewam, że jakiś parametr musisz dodać w "kodzie".

P.S. przestań grać w tibię i hackować/botować (bo to chyba to okienko obok tego z grą)


(lanlin) #3

Obrazek jest pewnie *.png, dlatego dobrze wyświetlany jest tylko pod FF, IE jeszcze nie obsługuje przeźroczystości w png. Najlepiej zapisz je jako gif z przeźroczystością, albo (jeśli zależy ci na wysokiej jakości) ustaw w tych obrazkach tło w kolorze tła strony.


(Agatonster) #4

kingpc

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(floyd) #5

Mój avator jest w formacie png z przezroczystym tłem. Czy w IE tło nie jest przezroczyste? Jaki w takim razie jest kolor tego tła?


(lanlin) #6

To bardzo ładnie z jego strony :), tyle, że aby ten png był przeźroczysty w IE trzeba uciec się do hacków lub skryptów http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=118477 . Jak jest w IE7 nie wiem, nie posiadam :slight_smile: (a kolega kingpc używa starszej wersji IE).

O tych sposobach nie pisałem, bo się na tym nie znam, podpowiedziałem najprostsze rozwiązanie, do którego nie trzeba ingerować w kod strony.


(piotrekplay) #7

:hahaha:

IE6 nie ma obsługi przeźroczystości PNG IE7 już je ma...