Przezroczystość pulpitu

Witam! Mam do Was takie pytanko. Czy da sie przywrocic z powrotem przezroczysty pulpit? Chodzi mi o takie cos, ze jak na poczatku dostajemy Windowsa to pulpit jest tak ustawiony ze ikonki sa normalnie tak jakby na tapecie. Jednak gdy zmienimy kolor pulpitu na jakis inny to ikonki sa na tle tego wlasnie koloru, a ja chce zeby one byly wlasnie na tapecie a nie na kolorze. Mozecie mi powiedziec czy taka przezroczystosc da sie przywrocic z powrotem? Tak jak na poczatku jest? Czy wystarczy moze tylko ustawic standardowe ustawienie kolorow Windowsa XP i juz bedzie ten pulpit dzialal tak jak ja chce?

chyba nie ma takiej opcji, choć to z tymi kolorami mogłoby pomóc

Sprobowalem z tymi kolorami ale zonk nie dziala. Ma ktos jakis inny pomysl jak zrobic ten pulpit z powrotem przezroczysty?

prawy przycisk myszy na pulpicie właściwości zakładka pulpit dostosuj pulpit zakładka sieć web i odznacz zablokuj elementy pulpitu

Jest odznaczone i dalej nic nie rozkminia :frowning:

Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne -> Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu - winno być zaznaczone!

Mozesz mi wyjasnic co to oznacza? Bo nie czaje?

Prawy przycisk myszy…

a jo o LoLeK!! Sory nie zczailem zaraz sprawdze czy to cos da i zeedytuje posta!

edit:

Niestety ikonki dalej sa na tle koloru pulpitu a nie na tle tapetki :frowning:

tez mam ten problem i nic nie pomaga

mam to od tad kiedy zainstalowalem autopathera

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

Nie mam tej tej zakladni strony siecie Web

Mozesz to tak z polskiego na nasz? bo ja wpisalem to do uruchom to sie mnie komp pyta czy dodac te info do rejestru. Mozesz tak krok po kroku to opisac? Bo w rejestrze to ja zielony jestem, a niechalbym niczego sobie rozwalic.

P.S. Pierwsze dwa punkty juz robilem.