Przezroczystość w Gimpie

Mam obrazek w .png z białym tłem, ale nie potrafię ustawić zamiast białego przezroczystości.

Bardzo proszę o pomoc.

usuwasz warstwę tło

jeśli obraz i białe tło jest na osobnych warstwach.

Gumką trzeba się pobawić trochę :).

O to chodziło?

Opcja 2, jeśli chodzi o to, jak ustawić przezroczystość podczas tworzenia nowego obrazu.

Klik na + przy zaawansowanych opcjach, i w polu kolor tła wybrać Przezroczysta.

Lub ewentualnie zaznaczyć magiczną różdżką o skopiować, potem Plik > Nowy, w ustawieniach nowego obrazu “Opcje zaawansowane” i wypełnienie “przezroczysta” i wkleić.

Dziękuję, skopiowałem to co potrzebne i wkleiłem do nowego obrazku z ustawionym przezroczystym tłem.

Pozdrawiam

poszukaj na http://www.gimpuj.info

tło musi być osobną warstwą, wtedy bawisz się kolorami lub samą “przeźroczystością” warstwy

Najprościej usunąć jednolite tło w gimpie można poprzez wybranie z menu Kolory>Zmiana koloru w alfę

egiscor masz rację, lecz gdy obraz jest w całości na jednej warstwie, to zmieniany przez nas kolor może zostać usunięty nie tylko z tego elementu co chcemy, ale także z elementu, którego nie chcemy. Np. z logo serwisu dobreprogramy(chodzi oczywiście o tego ludka ;p) chcielibyśmy zamienić biały kolor w alfę(na tej płycie winylowej jest kolor biały) to ten kolor zostałby także zmieniony w alfę na twarzy tego ludka. A więc ta opcja zmiany kolory w alfę jest przydatna ale nieraz może zmienić za dużo ;p