Przezroczysty pasek zadań po maksymalizacji okna w Win Vista


(kamil_w) #1

Jak sprawić, żeby pasek zadań nie robił się czarny po maksymalizacji okna, tylko żeby pozostawał przezroczysty?


(Tomonek Myszka) #2

Witaj!

Niestety też tym się zamartwiałem ale niestety nie da się nic zrobić taka jest Vista ale jeśli chcesz mieć cały czas przezroczyste to jest taki manualny sposób każdy go zna, wystarczy kliknąć w róg okna i przeciągnąć tak aby zajęła cały ekran. Dzięki Bogu Windows 7 (SEVEN) rozwiąże także ten banalny problem :slight_smile:

Pozdrawiam!


(dragonn) #3

Da się, albo zastosować inny motyw http://www.vista.pl/artykuly/12525_odmi ... nych_.html albo poczytać to http://ukintel.deviantart.com/art/Vista ... 7-60297439 życzę miłej lektury :smiley: (punkt 1.2).


(Pawbrotm) #4

Bzdury. Przezroczystość po maksymalizacji da się jak najbardziej zrobić. Masz dwie opcje:

  1. Program Sunrise Vista Konfigurator ze strony: http://sunriseproject.pl/ (klikasz link "Pobierz dla Visty x86/x64- w zależności od twojej edycji). Po instalacji przechodzisz do zakładki "Style wizualne" i zaznaczasz okienko "Włącz możliwość stosowania niecertyfikowanych styli", po restarcie komputera w Sunrise masz kilka fajnych styli, poza tym masz ich teraz mnóstwo do wyboru np. z Deviantart.

  2. VistaGlazz: http://www.codegazer.com/vistaglazz/ Tam też masz możliwość odblokowania innych styli (chyba nawet musisz to zrobić)- ten program przerabia zwykły styl Visty i dodaje przezroczystość po maksymalizacji.


(kamil_w) #5

Dzięki!

VistaGlazz działa świetnie :smiley: