Przezroczysty pasek zadań w Kubuntu?

Witam! Czy wgrywając kde 4.2 do Kubuntu osiągnie się przezroczysty pasek zadań taki jak tu: http://kde.org.pl/wiki/images/thumb/d/d … DE_4.2.png ? Czy zależy to od karty graficznej ? (aktualnie Kubuntu mam zainstalowane na Virtual box i pasek zadań jest czarny) Jeżeli da się zaktualizować kde do wersji 4.2 (mam wersję z niby 4.2 a przy odpalaniu pisze 4.1)to jak ? Proszę o wyrozumiałość bo mało mam do czynienia z linuxem :slight_smile: . Z góry dziękuję.

Na Virtualboxie nie osiągniesz zbyt dobrych wyników graficznych, wiadomo, ograniczenia karty.

W celu włączenia przeźroczystości panelu, musisz włączyć efekty pulpitu, ale z VBox może być problem, jeśli karta nie obsługuje Composite Extensions.

Pozdrawiam!

A ,którą opcję dokładnie i gdzie ,może się orientujesz :slight_smile: Był bym wdzięczny :smiley:

jest możliwość włączenia efektów… ja nie pamiętam tam trzeba było przełączyć opengl’a na coś innego chyba xrender… tylko że mi nie włączyła się przeźroczystość paska… ale ja testowałem to na becie 2 ;] wiec teraz powinno działać ;] przełączyć można w zaawansowanych opcjach efektów ;p

____________

efekty działały tylko pasek nie zrobił mi się przeźroczysty

W KDE wchodzisz w ustawenia systemu (System Settings) potem w pulpit (Desktop), zaznaczasz Włącz efekty pulpitu (Enable Desktop Effects) czy jakoś podobnie, przechodzisz do zakładki z efektami i tam włączasz co chcesz, m.in. kostkę, drganie okien itp.

Pozdrawiam!