Przeżucenie procesu z CPU na GPU

Witam,

Zainstalowałem “GPU meter” pod tygodniu korzystania zauważyłem, że jeżeli nie korzystam z “Autodesk Invetor” powtarza się zależność:

-zużycie pamięci grafiki max 15 MB

-zużycie pamięci Ram nawet do 70%

-GPU 10% (wszystko przy pracy na dwóch monitorach)

-CPU potrafi przez kilkadziesiąt sekund być powyżej 50% i zwolnić cały komputer albo prawie zatrzymać jakiś proces

1.Czy jest możliwość jakiegoś zoptymalizowania tego np. przerzucić jakieś procesy z CPU na GPU.

2.Czy jest możliwość rozszeżenia RAM’u o część pamięci grafiki.

Popraw błędy ortograficzne, bo aż oczy bolą. [-X

  1. dla “nowszych” kart graficznych, możesz zainstalować flash player 10.3 filmy na YT będą wspierane k.graficzną w celu odciążenia CPU

  2. z reguły można rozszerzyć pamięć ram, pod warunkiem np. wolnych slotów

Podaj specyfikację swojego komputera

NC…

  1. Inna architektura i inne przeznaczenie GPU nie umożliwia uruchomienie kodu x86 czy jakiegokolwiek innego CPU na GPU. Jeżeli program nie posiada zaimplementowanej obsługi operacji na GPU nie wykorzystasz tego. Część funkcjonalności programu programista może przenieść na GPU wykorzystując CUDA albo OpenCL (jeżeli jest to opłacalne). W przypadku kiedy nie korzystasz z tego typu programów kompozytor okien (DWM na Windowsie Vista/7/8) jest podstawowym procesem obciążającym kartę graficzną. W jej pamięci przechowuje ramki wszystkich okien+pulpitu (sam w sobie też jest oknem). Nie jest to jakoś strasznie wymagający proces. Wspominasz jednak że zużycie pamięci grafiki sięga max 15MB - Windows XP?

  2. Niet. Da się w drugą stronę, ale absolutnie nic poza GPU nie ma dostępu do pamięci karty graficznej.

Dzięki za podpowiedzi, skorzystałem z kilku pomocnych rzeczy:

  1. W chrome z którego głównie korzystam wpisałem “chrome://flags/” i włączyłem:

-Zastąp listę renderowania programowego

-Komponowanie na wszystkich stronach za pomocą procesora GPU

-Kanwy 2D przyspieszane z użyciem procesora GPU

-Eksperymentalne interfejsy API rozszerzeń(nie bardzo wiem o co chodzi ale polecono mi)

2.Przy otwartej duże ilości zakładek(norma), niektóre z niech zwłaszcza PDF-y prawdopodobnie były zrzucane na pamięć dysku twardego(wnioskuje po tempie otwierania się zakładki), polecono “–disk-cache-size=1”, nie wyłączasz cash’a tylko zmniejszasz do go jednego bajta (czyli oststnia cyfra, niestety dla zera nie działa).

3.By wyłączyć cash:

-klikasz ctrl+shift+i

-pojawia się okienko, w prawym dolnym rogu mamy trybik

-klikamy go i zaznaczamy disable cash

Ten punkt działa w chrome, w opera nie znalazłem możliwości wyłączenia po kliknięciu tego skrótu, a w Mozilli sam skrót nie działa

Punkty 2 i 3 trzymają mi w RAM-ie najważniejsze programy a reszta niech siedzi w pamięci dyskowej.

Zużycie Ram-u zmniejszyłem przez wywalenie zbędnych dodatków w chrome i Mozilli, każda z tych przeglądarek średnio ważyła 150 MB z włączoną jedną stroną.

O dziwo nie Windows 7 w wersji prof. z włączony aero z którego i tak nie korzystam(win+tab przewijane okna z podglądem, oraz gadżety pulpitu ale tylko GPU-meter)

Dzięki za instrukcję. Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja w chromie.

Zrobiłem to u siebie na netbooku, może faktycznie będzie działało szybciej.