Prziekierowanie portów

(Rikamuru) #1

Jak przekierwać porty? mam proxy i na eMule mam low od i jak przekierowac porty mam zablokowane port 4662

(boczi) #2

Sprawę kieruj do swojego providera, czyli dostawcy netu.

(m@rcin...) #3

Może tu coś znajdziesz...

Porty  	

Na poniższej liście znajdują się domyślne numery portów używanych przez eMule. Jeśli zmienisz numery portów w Ustawienia -> Parametry łącza musisz to uwzględnić w ustawieniach firewalla lub routera.

1) Lokalny Port: 4662

Zdalny Port: dowolny

Protokół: TCP

Kierunek: przychodzący

Przeznaczenie: 	

Port Klienta / Połączenia od innych klientów, Wymiana informacji o źródłach między klientami

Uwagi: 	

Możesz zmienić numer tego portu w Ustawienia -> Parametry łącza -> Port klienta

Ten port musi być przekierowany na routerze. Zmiana jego numeru w Ustawieniach musi być uwzględniona w ustawieniach routera

2) Lokalny Port: dowolny

Zdalny Port: 4662

Kierunek: wychodzący

Przeznaczenie: 	

Port Klienta / Połączenia do innych klientów, Wymiana informacji o źródłach między klientami

Uwagi: 	

Port 4662 jest domyślny lecz inni klienci mogą mieć inne ustawienia. Zmień Zdalny port na dowolny przy konfiguracji firewalla

3) Lokalny Port: 4672

Protokół: UDP

Przeznaczenie: 	

Rozszerzony protokół eMule, ranking kolejki, File Reask Ping

Uwagi: 	

Ten port musi być przekierowany na routerze. Zmiana jego numeru w Ustawieniach musi być uwzględniona w ustawieniach routera.

Jeśli nie jest możliwe przekierowanie tego portu powinien on być wyłączony w Ustawienia -> Parametry łącza -> Port UDP

4) Lokalny Port: dowolny

Zdalny Port: 4672

Przeznaczenie: 	

Rozszerzony protokół eMule, ranking kolejki, File Reask Ping

Uwagi: 	

Port 4672 jest domyślny lecz inni klienci mogą mieć inne ustawienia. Zmień Zdalny port na dowolny przy konfiguracji firewalla

5) Lokalny Port: dowolny

Zdalny Port: 4661

Przeznaczenie: 	

połączenie z serwerem

Uwagi: 	

Port 4661 jest domyślnym portem serwera. Wiele serwerów używa innych portów. W konfiguracji firewalla Zdalny port ustaw na dowolny.

6) Lokalny Port: dowolny

Zdalny Port: 4665

Przeznaczenie: zapytania serwera o źródła

Uwagi: 	

Serwery używające domyślnego portu 4661 TCP (zobacz #5) automatycznie ustawiają swój port przeznaczony na zapytania o źródła na 4665 UDP. Jeśli serwer używa innego portu niż w #5, odpowiadający mu port UDP jest ustawiany na [numer portu użyty do połączenia + 4]. W konfiguracji firewalla ustaw Zdalny port na dowolny.

7) Lokalny Port: 4711

Przeznaczenie: Serwer WWW

Uwagi: To jest domyślny port usługi Serwer WWW. Jeśli używasz routera ten port musi zostać na nim przekierowany, w przeciwnym razie nie będzie możliwe nawiązanie połączenia.

(Rikamuru) #4

jestem za NATEm polaczenie satelitarne

(Tentomek) #5

Zawsze możesz pobawić się w tunelowanie :slight_smile:

więcej na ten temat znajdziesz tu :

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... =96&t=3535

Ja polceam Tobie HTTP-Tunnel :slight_smile:

Powodzenia :slight_smile:

(Rikamuru) #6

własnie o tunelowanie mi chodzi ale czy mozna to robic za darmo? trudno?