Przy graniu w gry MMO rozłącza mi się internet

W wakacje '09 wystąpił u mnie problem. Podczas grania w gry Warrock oraz Metin2 internet mi się nagle rozłącza. Około 3-4 miesiące przed wakacjami '09 grałem normalnie w metina bez żadnych lagów ani “kicków”. Po miesiącu około zrobiłem sobie przerwę. Mniej więcej w sierpniu '09 zacząłem grać w Warrocka i dość często mi wyskakiwało “Connection closed…” w grze. Po kilku takich przypadkach się “szczaiłem” że wtedy nie mam połączenia z internetem. Około tydzień temu zacząłem znowu grać w metina. Przez 2 dni wszystko było w porządku, aż w końcu zaczęło mnie “kickać”, tak samo miałem wtedy przerwane połączenie. Co może być tutaj winą i jak to naprawić? Dodam że między łącze się z modemem za pomocą WiFi.

Konfigurcja:

LiveBox

adapter WiFi Sagem XG-762M

Procesor Althol XP 2500+ 1800MhZ

Pamięć 762Mb

Karta graficzna Radeon 9200 family

dysk SEAGATE BARRACUDA 7200.7 80GB

karta sieciowa Fast Ethernet zgodna z VIA [wyłączona od ok. 2 lat, od kiedy mam liveboxa jak coś]

Proszę o pomoc. Mam nadzieję że dobry dział

Sprawdź, czy na połączeniu przewodowym też występuje ten problem.

Ok jutro spróbuje. I tak się na przyszłość zapytam. Jakby i na przewodowym nie działał to co muszę zrobić? A jeśli na przewodowym będzie działał: czy połączeniu WiFi duże znaczenie ma ściana działowa i lodówka?

Ściana działowa - minimalne, chyba że jest zbudowana solidniej niż większość ścian nośnych (takie mam w szkole :slight_smile: ).

Spróbować wymienić LB na nowy, a jeśli to nic nie da, zakupić jakiś router a nie wyrób routeropodony.

A jeszcze, czy ten adapter Sagem pokazuje ci zasięg? Jeśli tak to jaki?

Na komputerze widać, jak to kiedyś z obsługi tp określili: “niebieskie fale”.

Ale ikonka obok określa siłę sygnału 3/5, chociaż pisze że dobra.

Ale jak ściągam pliki z internetu, czasem nawet kilka na raz to neta mi nie odłącza, działa normalnie, tylko podczas grania w MMO mi się tak dzieje

EDIT:

No i na kablu to samo się dzieje. Jakieś rady pomijając wymianę modemu bo za niecały rok kończy nam się umowa z tp i nie bardzo nam się opłaca

Tutaj może być winny i adapter i router.

Pożycz od kogoś inny adapter na USB i sprawdź. Jeśli winny jest Livebox, idziesz do salonu TP i wymieniasz go na nowy (dlaczego miałoby ci się to nie opłacać? przecież żadnych kosztów, poza kosztem paliwa lub biletów, tutaj nie poniesiesz). A jeśli winny jest adapter (rozumiem że masz go na własność i od zakupu nie minęły 2 lata), to składasz reklamację niezgodności z umową z prośbą o naprawę lub wymianę na nowy.

a czy wina może leżeć po stronie komputera?

Nie doczytałem że to samo dzieje się na kablu.

W takim wypadku najprawdopodobniej źródło problemu będzie albo po stronie komputera, albo po stronie linii telefonicznej.

Uruchom na komputerze inny system operacyjny (np. Linux uruchamiany z płyty tzw. Live-CD) i sprawdź jak na nim będzie. Jeśli nie będzie problemów, problem leży po stronie systemu (ale nie karty sieciowej, bo tak samo jest na połączeniu przewodowym jak i bezprzewodowym). A jeśli będą, musisz zgłosić awarię na 19393 albo 800102102.

To mam teraz mały problem bo chyba nikt u mnie w okolicy nie ma linuksa i większość chyba nie chce nawet o nim słyszeć. Ale też drugi problem to to że na linuxa nie ma Metina, a przynajmniej ja może czegoś nie doczytał. Czy log z combo byłby pomocny?

Log z Combo - raczej nie.

Zrób może tak. Zacznij ściągać jakiś duży plik (może być dystrybucja Linuksa :slight_smile: ) i zobacz czy ci będzie również przerywać. Jeśli nie, to wina jest na pewno po stronie komputera. A prawdopodobnie po stronie gry (tylko dziwne że dzieje się tak na wielu grach).

Są gry przez przeglądarkę, takie nie mają prawa na Linuksie nie zadziałać :slight_smile:

Ok. Ściągnąłem instalke metina i nic mi nie przerwało podczas ściągania. tylko podczas gry mi przerywa. I mam jeszcze jedno spostrzerzenie. Dzisiaj grałem mniej więcej od 7 do teraz (12:30 około) i mi po 12 zaczęło przerywać. Wczoraj i we wtorek miałem tak samo, tyle że wtedy później troche zaczynałem grać ale też koło 12-13 zaczęły sie u mnie kicki. Wczoraj wieczorem jeszcze grałem , gdzieś od 16-17 i koło 19 zaczęło mnie kickać, tak to miałem bez problemów. Czy ilość graczy zalogowanych w metinie może mieć wpływ na to czy mi się net rozłącza czy nie?

Dodane 01.02.2010 (Pn) 14:20

Odświeżam nikt mi nie pomoże?

Witam, szukałem właśnie rozwiązania w internecie dlaczego tak może być.

Mam to samo co ty, rozłącza mi neta tylko we warrocku i w metinie, ale tylko wtedy gdy mam zasięg wifi słabszy niż Dobry.

LiveBox to jest jeden wielki syf, który wysyła bardzo słaby zasięg. Dzieli mnie od niego tylko jedna ściana - jakieś 5 metrów jestem od liveboxa, a tylko jedna ściana… I zasięg jest nie zbyt dobry.

Jeżeli jestem koło liveboxa wszystko jest ok, zauważyłem też, że wieczorem lub wczesnym ranem jak jest mniej ludzi na metinie to mnie nie rozłącza.

Chciałbym jakoś polepszyć zasięg tego syfu, tylko nie wiem jak, czasami gdy położę adapter na wysokości 0,30 cm (na książkach) to rzadziej mnie rozłącza.

Wina leży po stronie liveboxa, gdyż ma słaby zasięg, szukam i szukam jak polepszyć ten zasięg i nic nie ma,

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam ;]

LiveBox ma sprzętowo osłabiony zasięg nadawania , aby nie udostępniać po sąsiadach netu , duży wpływa na odbiór sygnału ma adapter , jeśli są inne sieci bezprzewodowe w okolicy dobrym rozwiązaniem może być zmiana w LB kanału nadawania na mniej zatłoczony.

Dobrze było by sprawdzić na LB w dostęp do internetu jaki jest adres IP zewnętrzny np 83.*.*.* i gdy rozłączy sprawdzić czy się zmienił , bo to by świadczyło o rozłączaniu linii , można też w konsoli wpisać “ping -t www.wp.pl” i sprawdzić gdy rozłączy grę czy nie gubiły się pakiety.