Przy instalacji windows 7 nie wykrywa dysku

Witam :slight_smile: posiadam Laptopa Asus K52JE i przy próbie zainstalowania systemu nie wykrywa mi dysku Prosze o pomoc :frowning:

Prawdopodobnie musisz zainstalować sterowniki SATA podczas instalacji.

Powinieneś je znaleźć na stronie producenta laptopa. Sterowniki dogrywasz z pendrive podczas instalacji systemu.

szukalem juz wszedzie nigdzie nie moge znalec ;/ a na stronie asusa wogóle nie ma… próbowaem róznych sternowników ale nic to nie pomogo a nie moge znalec kompatybilnych ;/ :frowning:

Cześć

Instalujesz system z oryginalnej płyty czy sam ją nagrywałeś? Jeżeli nagrywałeś ją sam, czy sprawdzałeś sumy kontrolne obrazu?

Czy dysk jest poprawnie wykrywany przez BIOS?

Sam go nagrywaem na pendriva :slight_smile: dysk jest poprawnie odczytywany w biosie ale go nie odczytuje w instalatorze… :frowning:

W jakim trybie jest ustawiony dysk twardy w BIOSie (IDE czy AHCI)?

nie sprawdzaem w instalarorze mi dysku nie pokazuje i pisze mi pod Load Drive no drivers were found. Click Load driver to provide a mass storage driver for instalation. Prosze o pomocc :frowning: juz 3 dzien siedze i nie moge sobie z Tym poradzic :frowning: szukaem wszedzie ale nic nie znalazem

Dodane 31.03.2013 (N) 15:52

brubowaem nawet przestawiac z IDE na AHCI I na odwrót ale nic nie skutjuje

Dodane 31.03.2013 (N) 16:08

Prosze o pomoc :frowning:

Cześć

Sprawdź sumy kontrolne obrazu który nagrałeś na pendrvie. Być może nagrałeś uszkodzony obraz na pendrive stąd problemy o których piszesz.

Przetestuj również dysk twardy.