Przy instalacji windows nie widzi dysku twardego pomocy

mam taki problem chce zainstalować nowego windowsa w biosie robie żeby botowało pierwszą płyte przy starcie windows się ładuje i gdy powino się pokazać dzielenie na partycje pokazuje się że nie ma dysku twardego a on jest w komputerze i jest w 100% sprawny pomocy co mam z tym zrobić ? mam płyte główną gigabyte ga7vt6001394 i dysk seagate barracuda 7200.7 sata 120026 (chyba to jest ata) i bios award modular

Spróbuj viewtopic.php?f=2&t=250674&p=1657315&hilit=sata+windows#p1657315

a windows xp??? jak tak to trzeba sterowniki

Pewnie twój dysk jest na SATA - trzeba wczytać sterowniki do kontrolera SATA przed instalacją Windows

ok tylko jakie sterowniki i jak bo zabardzo to nie wiem aha i jest to windows xp profesional z sp1

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 14:21 został dopisany post przez barti_x

z tego co się dowiedziałem że trzeba zmienić ustawienia w biosie tylko gdzie to zrobić bo jakiś dziwny tem bios (wole ami bios) :smiley:

Jeśli masz zwykłego XP bez SP to tak się dzieję…

Gdybyś zintegrował sobie XP z SP2 Lub SP3 nie byłoby problemów, ponieważ w tym SP są już sterowniki do dysków SATA.

Jeśli masz taką możliwość to zrób tak.

Wtedy po pierwsze będzie miał stery do dysków SATA, po drugie wszystkie nowe aktualizacje, nie będziesz musiał ściągać wszystkich od początku.