Przy podłączeniu myszki USB wyłancza się komputer

Mam problem z myszką podłanczaną pod USB. Nie wiadomo dlaczego w Biosie wyłączyły się porty USB. Nie widział nawet drukarki. Teraz już do tego doszedłem, włączyłem USB w Biosie. zainstalowałem sterowniki USB, ale kiedy podłanczam myszkę wyłancza się komputer.

a masz wyłączona myszke spod PS2 :?:

Nawet jak odłoncze od PS2 to też się wyłancza, zresztą wcześniej mialem podłonczone obie naraz i nie było żadnego konfliktu.

Podejrzewam uszkodzenie myszy,nie włączaj bo uszkodzisz porty USB.

Jak inne urządzenia pracują prawidłowo na USB.

Myszkę podłanczał kolega do swojego kompa i u niego jest OK.Drukarka pracuje normalnie.

Jak masz XP poodłączaj kable z gniazd USB ,menadzer urządzeń odinstaluj wszystkie wpisy USB,restart i niech system zainstaluje USB w wersji 1.1 - sprawdz czy wszystko dobrze.

Pamiętaj o sterach nowych do płyty głównej.

Jak nic to masz słabą płytę lub uszkodzone porty i porty nie wyrabiają prądowo - albo mysz za dużo ciągnie powyżej 500 mA.

W jaki sposób system ma zainstalowć sam USB ? z płyty ?

Jak masz XP to nie trzeba żadnej płyty system ma w sobie sterowniki w wersji 1.1

Nie wiem które to są w menadzerze urządzeń porty USB. Czy to są porty komunikacyjne COM1 i COM2 ?

Nie.

Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - klikasz na plus i odinstalowujesz wszystko co tam jest,restart kompa i sobie zainstaluje sam w wersji USB 1.1.

Zrobiłem tak i dalej to samo.

To podejrzewam uszkodzenie portów USB, załóż karte PCI za 30 zł,albo używaj do myszki PS2 - lepiej.

Albo płyta słabej jakości,a mysz zaczeła ciągnąc za duzo prądu czyli może jej koniec, to że u kolegi chodzi o niczym nie świadczy,może kolega ma lepszą płytę o większej wydajności prądowej USB.

Odłącz wszystkie wtyczki USB od kompa i wsadzaj mysz do różnych gniaz USB i zobacz.

Spróbuj podłączyć mysz USB przez przejściówke do PS2.

Sprawdz ustawienia w biosie dokładnie z książką od płyty głównej- jak umiesz zrób reset biosu.

Jak masz XP z SP2 to pobierz nowe sterowniki do myszy i zainstaluj i dopiero podepnij mysz do portu USB.

Trochę dziwne założyłem przejśćiówkę z USB na PS2 i mysz chodzi. Teraz nie wiem co jest nie tak.

Przeczytaj dokładnie co napisałem i zastosuj, PS2 jest całkiem innym portem i działa inaczej niż porty USB.

Koniec porad.