Przy próbie instalowania win nie czyta płyty

Witam, niedawno kupiłem nowego laptopa bez windowsa gdyż posiadam w domu oryginalną 7. No i chciałbym ją teraz zainstalować, niestety nie włącza się bootowanie z instalacją windowsa . Pomoże ktoś?

Zdjęcie z  biosa  w załączniku

post-151140-0-58714300-1401027661_thumb.

Ustaw kolejne opcje bootowania na Disabled/None.

 

Płyta na pewno sprawna? Nie jest porysowania ani brudna?

Boot mode select ustawiłem na Legecy (czy jakoś tak) no i sie odpaliło. Tak ma być? Dobrze instaluje? Nic sie nie rypnie?

Postępuj zgodnie z poleceniami instalatora i trzymaj kciuki :wink:

"A ja wybuchnie to uciekaj na zewnątrz " xD Dobra zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile:

Hm… Jeżeli przestały działać bezpośrednio po postawieniu nowego systemu wydawaćby się mogło, że wina leży po strone software’u. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, i przyznaję trochę dziwne zachowanie. Może brak jakichś sterowników? Zainstalowałeś wszystko?

 

Pozdrawiam. Daj znać jak poszło!

Tak cała płytka jaką dostałem poszła. W specyfikacjach na stronie pisało że sterowniki są do win8, a podczas instalacji było sprawdzanie zgodności z systemem i wyświetlił się komunikat że wszystko jest poprawne. Spróbuję jeszcze zobaczyć na stronę msi do FAQ może tam coś na ten temat bd.

Hej,

 

Bardziej brakuje Ci jakiegoś programu dodatkowego - spróbuj zainstalować SMC ze strony sterowników - dział Utilities. http://www.msi.com/product/nb/GP60.html#download

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Po zainstalowaniu odpowiednika tego programy z płyty załączonej do laptopa wszystko odziwo zaczęło działać. Mam jeszcze jedno pytanie. Czasami a właściwie dość często zdarza mi sie taka sytuacja ze komp jest podłączony do wifi i w pewnym momencie wyskakuje komunikat brak połaczenia z internetem mimo ze wifi działa, sterowniki zainstalowane, połączenie aktywne a pisze IPv4 i IPv6 brak połączenia z internetem a jak sprawdzałem w tym samym momencie na telefonie to wszystko śmiga tak jak powinno, ma ktoś jakiś pomysł\ w czym moze być problem?

Hej,

To może być błąd karty WiFi - sprawdź czy na stronie producenta nie ma przypadkiem nowszej wersji sterownikow. Podaj też, jaki dokładnie model karty ma laptop oraz model routera.

Pozdrawiam,

Dimatheus