Przy próbie połączenia z internetem ubuntu 7.10 zawiesza się

Linuxa zainstalowałem niedawno i nie bardzo się na nim znam więc prosiłbym o szczegółowe odpowiedzi… mianowicie z internetem łaczę się poprzez kartę wifi [dwl d-link 510]… kiedy wchodze w konfigurację połączenia sieciowego w ubuntu 7.10 i wpisuję moje adresy łacznie z kluczem wep system zawiesza mi się i jedyne co mi pozostaje to reset… z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi ;]

Moze na razie zostań przy 7.04

Z tym 7.10 jest wiele problemów.

Chętnie bym zainstalował wersję 7.04… ale Ubuntu 7.04 nie wykrywał mojej karty…

odpal ten konfigurtorek do sieci w konsoli (we właściwościach menu możesz zobaczyć jakim poleceniem go odpalić) i patrz czy wyskakuje coś niepokojącego :slight_smile:

Ewentualnie podaj nam to tutaj :slight_smile:

Mam tą samą kartę. Wykrywało ją Ubuntu 6.06 i właśnie 7.10 którego używam. U mnie po ustawieniu karty trzeba conajmniej 5 minut poczekać aż się połączy… a potem już odrazu się łączy. 8)

Chętnie bym odpalił ten konfiguratorek w terminalu ale nie mam pojęcia jaką komendę mam wpisać :cry: więc jak możecie to napiszcie co trzeba tam wpisać… będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Masz napisane w poprzednim poście w nawiasie…

sorki ale to jest mój pierwszy kontakt z linuxem i za bardzo nie wiem co i jak się robi…( gdzie znajdują się te właściwości menu ) :oops:

Prawoklik na menu i modyfikuj menu czy coś w tym stylu.

ok dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość będę próbował ale raczej nie teraz bo nie wiem co się stało ale ubuntu mi nie chce odpalić…więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko brać się za instalację… :frowning:

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 21:18

zainstalowałem ponownie ubuntu 7.10 wpisałem ponownie wszystkie adresy internetowe system się nie zawiesza jest zasięg sieci ale stan wyświetla jako ( disconnect ) :frowning:

dwl-510 jest na chipsecie rlt8180

pod 7.04 trzeba wpisać modprobe -v r818x i już jest ten moduł załadowany ale przy essid na końcu trzeba było dopisywac jedną literkę więcej (ot taki błąd)

po 7.10 nie ma problemów, ładuje przy bootowaniu

interfejsy ustawiaj w konsolce iwconfig, ifconfig, route

prosto i bezproblemowo, bezstresowo

w 7.04 było coś pokrzaczone, że nie bardzo współpracowała sieć z jej graficznym konfiguratorem