Przy próbie połączenia z internetem ubuntu 7.10 zawiesza się

(Devil 24) #1

Linuxa zainstalowałem niedawno i nie bardzo się na nim znam więc prosiłbym o szczegółowe odpowiedzi... mianowicie z internetem łaczę się poprzez kartę wifi [dwl d-link 510]... kiedy wchodze w konfigurację połączenia sieciowego w ubuntu 7.10 i wpisuję moje adresy łacznie z kluczem wep system zawiesza mi się i jedyne co mi pozostaje to reset... z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi ;]

(matiit) #2

Moze na razie zostań przy 7.04

Z tym 7.10 jest wiele problemów.

(Devil 24) #3

Chętnie bym zainstalował wersję 7.04... ale Ubuntu 7.04 nie wykrywał mojej karty...

(Soren) #4

odpal ten konfigurtorek do sieci w konsoli (we właściwościach menu możesz zobaczyć jakim poleceniem go odpalić) i patrz czy wyskakuje coś niepokojącego :slight_smile:

Ewentualnie podaj nam to tutaj :slight_smile:

(Norbert Stepniakowski) #5

Mam tą samą kartę. Wykrywało ją Ubuntu 6.06 i właśnie 7.10 którego używam. U mnie po ustawieniu karty trzeba conajmniej 5 minut poczekać aż się połączy... a potem już odrazu się łączy. 8)

(Devil 24) #6

Chętnie bym odpalił ten konfiguratorek w terminalu ale nie mam pojęcia jaką komendę mam wpisać :cry: więc jak możecie to napiszcie co trzeba tam wpisać... będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

(Soren) #7

Masz napisane w poprzednim poście w nawiasie...

(Devil 24) #8

sorki ale to jest mój pierwszy kontakt z linuxem i za bardzo nie wiem co i jak się robi...( gdzie znajdują się te właściwości menu ) :oops:

(system) #9

Prawoklik na menu i modyfikuj menu czy coś w tym stylu.

(Devil 24) #10

ok dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość będę próbował ale raczej nie teraz bo nie wiem co się stało ale ubuntu mi nie chce odpalić...więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko brać się za instalację... :frowning:

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 21:18

zainstalowałem ponownie ubuntu 7.10 wpisałem ponownie wszystkie adresy internetowe system się nie zawiesza jest zasięg sieci ale stan wyświetla jako ( disconnect ) :frowning:

(batiś) #11

dwl-510 jest na chipsecie rlt8180

pod 7.04 trzeba wpisać modprobe -v r818x i już jest ten moduł załadowany ale przy essid na końcu trzeba było dopisywac jedną literkę więcej (ot taki błąd)

po 7.10 nie ma problemów, ładuje przy bootowaniu

interfejsy ustawiaj w konsolce iwconfig, ifconfig, route

prosto i bezproblemowo, bezstresowo

w 7.04 było coś pokrzaczone, że nie bardzo współpracowała sieć z jej graficznym konfiguratorem