Przy starcie systemu wyłącza się monitor

Witam :wink:

 

Mój problem co prawda nie jest problemem spektakularnym, aczkolwiek jest to irytujące.

Do meritum zatem :slight_smile:

Przy starcie systemu, po jego załadowaniu na chwile monitor przechodzi w tryb standby, po czym na przełomie 3-4 sekund sam się włącza i wszystko gra. Pc sprawdzany pod innym displajem, problem nadal się pojawiał, tym samym wykluczam awarię monitora.

 

Gdzie może leżeć przyczyna ?

 

Specyfikacja kompa:

Płyta - Asus h81m-e,

Procek - ICore i3-4130 3,4GHz,

Grafa - Gigabyte GF GTX 650 Ti 1024MB,

Zasilacz - NeoTEC Magnus 500W.

 

Dodam, że komp nowy, złożony tydzień wstecz.

 

Podejżewam że żadnego problemu nie ma. Na dzień dzisiejszy 99% monitorów przechodzi w stan stand-by z chwilą gdy na ekranie nic się nie wyświetla. Ale nie mogę też wykluczyć problemów ze sprzętem lub brakiem odpowiednich sterowników.

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie występują jakieś problemy, albo czy karta graficzna nie jest wyświetlana jako urządzenie Plug-and-Play.

W menadżerze wsio gra. Dodam, że pc testowałem pod tv na kablu hdmi i sytuacja się powtarza.

Sprawdź jeszcze 3D MARK-iem, daj mu popracować ok pół godziny, jeśli wszystko będzie ok, to znaczy że grafika nie obsługuje trybu video który wymusza na niej system. Chwilowo nie mam jeszcze innych koncepcji, jak wpadnie mi coś jeszcze do głowy dam znać.

Właczyłeś karte graficzna ??

W 3dMarku żadnych problemów, pc śmiga aż miło.

Karta włączona rzecz jasna, inaczej w ogóle nie miałbym wizji  :wink:

Nie koniecznie ponieważ karty graficzne maja stan naprawy:czyli nic nie wyswietla ale dziala (inforamatycy sprawdzaja takim trybem czy karta jest dobra).

W każdym razie karta włączona :slight_smile:

Wszystko wskazuje na to że z grafiką jest ok.

 

Nie ma się czym przejmować, dzisiejsze sterowniki do dzisiejszych kart zajmują kilkaset mega które podczas startu systemu długo się ładują i to może być przyczyną tych wyłączeń.

Hm, mam podobne objawy na 2 komputerach, które podłączam przes HDMI - na telewizorze i monitrze Hanns oba 16x9. Na telewizorze jest to znacznie bardziej widoczne i trwa dłuzej. Problem nie występuje na starym monitorze 4x3 przez złącze zwykłe. 

Karty zintegrowane AMD i NVidia, chyba rzeczywiście jest to normalne. 

Tak z ciekawości, czy dzieje się to takżr przy przełączaniu użytkowników (jeśli oczywiście masz kilka kont)?

 

Tak. :slight_smile:

 

Teraz już z całą pewnością mogę potwierdzić że to normalne.