Przy użyciu php include powstaje przerwa

Witam, używam include w php już jakiś czas i jeszcze nie znalazłem prawdziwej recepty na ten problem. Przy używaniu php include jest taka przerwa na ok 10px, a sprawdzając stronę w walidatorze W3C mam info o BOM’ie co nie do końca wiem czym jest. Nie wiem czy jest to tego wina czy czegoś innego, ale tak nie może być

include nie powoduje przerwy, coś masz niedobrze w pliku includowanym. Bom możesz się pozbyć korzystając z dobrych edytorów, ja używam edytora KED i tam nie jest dodawany BOM.

Albo Notepad++ :wink:

Dzięki Wasacz

Czy FrontPage 2003 / SharePoint Designer 2007 to są profesjonalne i dobre programy do tworzenia stron ??

WooQash: profesjonalny, to może być koder/projektant.

Na początek polecam Notepad++ albo Komodo Edit (bardziej rozbudowany; sam go używam). Przetestuj kilka edytorów i sam zdecyduj, czy wolisz bardzo rozbudowane IDE (Aptana, NetBeans…), czy coś prostego i lekkiego, ale jednocześnie funkcjonalnego (wspomniany Notepad++).

Nie miałem styczności z SharePoint Designerem, ale domyślam się, że jest nastawiony raczej na technologię MS – przypuszczam, że to niezupełnie to, czego szukasz/potrzebujesz. Pojawia się też pytanie, czy w ogóle interesuje cię tryb WYSIWYG (to już nie jest „profesjonalne”)…

Szczerze nie korzystam już z WYSIWYG od bardzo dawna, ale myślałem, że jeżeli jest coś z pod znaku Microsoft to musi być lepsze od konkurencji, ale jak widać się myliłem. Sam program jest już wykonany lipnie, wystarczy rozszerzyć go i już się rozjeżdża (program). Od dziś używam Notepad++ i jestem nawet zadowolony, dobry program. Może posprawdzam jeszcze inne programy, dzięki.

Aha wracając do tej przerwy w include to po zapisie bez BOM’u problem nie występuje :wink:

A jeśli chcesz wiedzieć, o co chodzi z tym BOM: http://pl.wikipedia.org/wiki/BOM :wink: