Przy włączaniu komputera pojawia się komunikat: "Error auto-sensing primary master hard disc drive"

Mam taki oto problem i proszę o pomoc. Przy włączaniu komputera po dłuższym czasie wyświetla mi się “Error auto-sensing primary master hard disc drive”. Mój komp to Dell Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz system Win XP SP3. Proszę o radę jak sobie z tym problemem poradzić bo jestem troszkę zielony jeśli idzie o te sprawy. Oczekuję na odpowiedzi.

luki1608 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź kabel łączący dysk z kontrolerem (może wymaga dociśnięcia lub wymiany). Wsłuchaj się też czy przy uruchamianiu komputera słychać rozruch dysku. Jeśli komputer w ogóle się nie uruchamia, sprawdź czy dysk jest wykrywany przez BIOS (choć komunikat karze w to wątpić); uruchom komputer z płyty jakiegoś bootowalnego linuxa i sprawdź czy jest dostęp do dysku.

Jeśli nic z powyższego nie da efektów - to zasadniczo są dwie możliwości: dysk albo kontroler na płycie wysiadł.