Przy włączaniu komputera pokazuje mi System not found

Witam. Zainstalowałem windowsa XP na komputerze. Jak go włączam jest wszystko ok do póki nie wyskakuje “Operating System not found”. System jest w 100% zainstalowany bo czasami ale to bardzo bardzo rzadko znajdzie system. Co mam robić ?

Kiedy to wyskakuje dokładnie? Bo się pogubiłem, piszesz że jest wszystko ok ale że wyskakuje system not found. Więc kiedy co i jak. Konkret, a nie półsłówka.

LordMoniu97 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

Na początek sprawdź, czy okablowanie dysku twardego - zarówno zasilanie, jak i podłączenie do płyty głównej - nie poluzowało się. Ogólnie komunikat taki pojawia się, gdy komputer nie ma możliwości zbootowania systemu z powodu braku dysku, uszkodzenia sektora MBR czy kilku innych problemów.

Ewentualnie warto sprawdzić też, czy przełączając dysk do innego z kontrolerów na płycie głównej, problem nadal występuje. To samo tyczy się podłączenia do innego z komputerów - jeśli na innym komputerze dysk będzie pracował poprawnie, zawęzi to nieco obszary poszukiwań.

Pozdrawiam,

Dimatheus