Przy włączaniu tylko napis Lenovo na czarym tle

Kupiłem używanego laptopa który miał być w 100% sprawny. Włączyłem go wczoraj tylko żeby zobaczyc czy sie włącza bo nie miałem czasu sprawdzac więcej rzeczy. Był wgrany nowy windows 8 wiec poklikałem co trzeba aby dokonczyc instalacje i niby bylo wszystko ok. Dzisiaj chcę wlączyć go i włączanie zatrzymuje się na napisie lenovo na czarnym tle i nic więcej się nie dzieje. Co jest nie tak z nim?

Ciężko powiedzieć, ale sprawdź czy możesz wejść do BIOSu. No i bądź łaskaw podać model laptopa.

Lenovo z510 mogę wejść tym przyciskiem z lewej strony( pisze o tym bo nie wiem czy w tych laptopach tez mozna wejsc klawiszami ) Wyskakuje mi również gdy wychodze komunikat:Windows Boot Manager has been blocked by the current security policy. Potem EFI network 0 for IPv4 (28-D2-44-98-68-4E) boot failed

Wyłącz Secure Boot i przy okazji zmień sekwencję rozruchu tak by nie korzystał z LAN. Zobaczymy czy będzie łaskaw przejść dalej. Jeśli nadal będzie stawał na procedurze POST - zobacz czy jesteś w stanie uruchomić opcje naprawy z partycji serwisowej.

Komunikaty przestaly wyskakiwać. A gdy biore System recovery mam przez chwile resuming windowsk potem czarny ekran i juz nic sie nie przywroci -czekalem ponad godzine ale nic sie nie dzieje.

Jeśli laptop był używany, to nawet należy to wykonać dla dobra nowego użytkownika. Warunkiem jest jednak istnienie na dysku tzw. partycji Recovery. Jeśli jej nie ma (została usunięta), nie pozostaje nic innego jak reinstalacja systemu oryginalnego dla tego laptopa. 

Jeśli nie można uruchomić systemu Windows, należy spróbować wykonać poniższe kroki w celu uruchomienia systemu Lenovo OneKey Recovery:

1 Wyłącz komputer;

2 Naciśnij przycisk Novo (ten z lewej strony). Z menu przycisku Novo wybierz System Lenovo OneKey Recovery i naciśnij Enter.

Gdy biore system recovery wyskakuje mi blad  windows error recovery. Co nie wybiore z dostepnych opcji zaczynaja linijki leciec i sie zatrzymuja na windows/system32/drivers/CLASSPNP.sys

Tak więc najprawdopodobniej masz usuniętą z laptopa partycję Recovery. Radzę jeszcze spróbować wejść do BIOSu (chyba klawisz F2 przy starcie) i tam zastosować ustawienia standardowe (“defaultowe”), sprawdzić też datę i czas w BIOSie. Wygląda jednak, że czeka Cie reinstalacja systemu.

A może to być jakiś problem sprzętowy? Jesli tak to możesz napisać co moze byc uszkodzone? Masz moze pomysł dlaczego doszło do czegoś takeigo?

Pobierz ISO Windows 8 i wgraj od nowa, klucz będzie zapisany w uefi więc nie będzie potrzebny, gdy z taką wersją Windows laptop był fabrycznie. Przy używanym laptopie pokasowane recovery się dość często zdarza.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8ISO

Przedwcześnie na wyciąganie takich wniosków. Gdy kupuje się używany laptop to, po pierwsze, należy wymazać twardy dysk tak, aby pozbyć się wszelkich błędów i infekcji spowodowanych przez poprzednika; https://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-367772t.html

 Po drugie, zainstalować od nowa system operacyjny odpowiedni dla tego laptopa (patrz wyżej).  

Dziwna sprawa z tym programem do kasowania , nie moge tak jakby go uzyc nie mam w biosie opcji z płyty CD/DVD. Moze to jakies zle ustawienia w biosie? Jaki powinien byc ustawiony Boot Mode? Legacy support czy UEFI. Bo ja mam UEFI usb enabled i PXE boot to lan disabled 

Na legacy support napęd powinien być widoczny. 

Widze ze idziemy w dobrym kierunku :). Chce kasowac ten dysk no ale mam jakos pardzo duzo tych dysków i co mam kasowac calosc czy kilka po kolei? Bo nie chce skasowac za duzo. Pod linkiem sa zdjecia tych dysków

 https://megawrzuta.pl/download/f1b8c28110cbf145885ceff99fbe3865.html

Jak nie wiesz co kasować, to lepiej nie rób! Myślałem, że nie zależy Ci na zasobach na tym dysku skoro był używany przez poprzedniego właściciela.

Tego linku nie otwieram, bo mi podpada ta “megawrzuta”, więc w tym Ci nie pomogę.

O bezpieczne usunięcie danych zdaje się powinien zadbać poprzedni właściciel, a nie ty.

CAM01931.thumb.jpg.f0f7d9590c75ac61eb1b7Gdzie wstawic zdjęcia? Tam nie ma chyba zadnych danych, i tak nie zalezy mi nawet jesli sa, no ale jes np dysk o nazwie LENOVO lacznie jest ich az 14 wiec moze sa na niektorych jakies przydatne rzeczy nie wiem dlatego pytam. Moze na ktoryms jest windows nie  znam sie na tym zupelnie myslalem ze bedzie 1 i po sprawie. Wstawie 1 bo jakos male te pliki tu mozna wstawiac

 

Chce zainstalowac windowsa ktorego daliscie mi w linku no ale potrzebny jest klucz, a miał nie byc potrzebny. Cos przestawic czy jak?

Zależy jakiego windowsa miałeś fabrycznie, 8 czy 8.1. Dlatego musisz mieć odpowiednią instalkę, bo klucze nie są niestety zamienne.

W tym modelu był najpewniej windows 8.

Klucz nie będzie potrzebny o ile system to co najmniej Windows 8 i w BIOSie przestawione są ustawienia na pracę w trybie UEFI:

Aby uruchomić narzędzie konfiguracji systemu BIOS:

1 Wyłącz komputer

2 Naciśnij przycisk Novo i wybierz opcję BIOS Setup (Konfiguracja BIOS).

Jak mogę zmienić tryb rozruchu?

Istnieją dwa tryby rozruchu: UEFI i Legacy . Aby zmienić tryb rozruchu, otwórz narzędzie konfiguracji

BIOS i przełącz tryb rozruchu na UEFI w menu rozruchowym.

Dobrze by było, abyś sobie pobrał instrukcję obsługi tego laptopa: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_z410z510z510touch_ug_polish.pdf