Przy wysyłaniu zdjęcia nie otwiera się poczta e-mail

(Filonesa) #1

Proszę o pomoc.Mam system Vista i problem polega na tym ,że chcąc wysłać zdjęcie np z galerii zdjęć klikam na wybrane zdjęcie następnie na poczta e-mail i pojawia się okienko w którym mogę zmienić rozmiar zdjęcia. Obojętnie czy zostawiam rozmiar oryginalny czy też chcę go zmiejszyć, nie mogę w żaden sposób dolączyć zdjęcia ,gdyż nie otwiera mi okienka wiadomości.

Pozostaje mi tylko sposób taki ,że wchodzę w outlooka i tam załączam np. wybrane zdjecie ,jednak możliwe to tylko jest w oryginalnym rozmiarze, co bardzo wydłuża czas wysyłania ,bo pomniejszenie rozmiaru nie funkcjonuje.

Jeżeli ktoś spotkał się z tym problemem i może służyć pomocą ,to byłabym bardzo wdzięczna.

(Dontbesoso) #2

wybierz menu narzędzia->opcje->zabezpieczenia, sprawdź, czy masz zaznaczoną opcję "nie zezwalaj na zapisywanie...", ew. sprawdź, czy twój program antywirusowy nie ma jakiejś opcji, która to blokuje.

-- Dodane 13.04.2009 (Pn) 0:30 --

ew. sprawdź, czy program windows mail jest twoim domyślnym klientem poczty:

Start->Panel sterowania->Programy domyślne->Ustaw programy domyślne->Poczta systemu windows->Ustaw ten program jako domyślny.

(Filonesa) #3

Dzięki serdeczne za pomoc, zastosowałam drugi sposób i działa znakomicie. Pozdrowienia Filonesa :slight_smile:

(Dontbesoso) #4

nie ma sprawy :wink: