Przy zamykaniu ekranu w laptopie podnosi się obudowa przy niej

Co może być przyczyną tego? Po prostu wczoraj zamykałem ekran laptopa i nagle obudowa się podniosła przy ekranie i nie wiem co się mogło stać czy ktoś miał taki przypadek i wie co się mogło stać?

Laptop to Asus x53br

Screeny

Uszkodzony zawias?

@gregor23 Dzięki za odpowiedź też myślę że to zawias ale na razie nie mam możliwości zobaczenia jak by co będę pisał

Sam zawias nie jest uszkodzony lecz wyrwany z obudowy. Radzę oddać laptopa do serwisu. Usterka jest poważna i naprawa także. Każdy ruch pokrywą powiększy zakres uszkodzenia.

Dokładnie jak mówi kolega @Poraj - ukruszony został uchwyt zawiasu - laptop musiał zaliczyć jakiś upadek i element konstrukcji został nadkruszony, natomiast przy zamykaniu siła zawiasu zrobiła resztę - coś na pewno grzechocze wewnątrz obudowy.

Pozdrawiam

@Poraj Już nie mogę oddać laptopa do serwisu bo gwarancja się skończyła a laptop ma prawie 3 lata

@adamk1985 Przy pochylaniu laptopa na boki nie słychać jakichkolwiek dźwięków jak by było coś ukruszone choć rok temu było słychać tak jakby śróbkę lub jakiś mały element

Mam na myśli odpłatną (niestety) naprawę. Chyba, że potrafisz sam “odhamować” zawias(y), rozmontować laptopa, posklejać to co się rozwaliło i zmontować wszystko do kupy?

@Poraj Sam nigdy jeszcze nie rozkręcałem laptopów i nigdy przy nich nic nie robiłem we wnętrzu. Choć zaryzykuję i spróbuję to zrobić na własną rękę lub zostawie taki jaki jest.

To i tak dobrze, że rok wytrzymało…

Bez nowej obudowy to tylko typowy “zgrzew” wchodzi w rachubę lub patenty “złotorączki” czyli przewiercanie obudowy i podkładki… i tak to opcja krótkoterminowa.

Poszukaj na allegro.

 

Wobec tego powoli otwórz pokrywę jedną ręką, ściskając drugą dłonią obudowę w miejscu uszkodzenia. Pozostaw otwartego laptopa i do czasu wykonania naprawy raczej go nie zamykaj. Chyba, że zamkniesz w podobny jw. sposób.

@Poraj od wczoraj trzymam laptopa otwartego i raczej nie zamierzam go zamykać