Przy zamykaniu ekranu w laptopie podnosi się obudowa przy niej


(C2268787) #1

Co może być przyczyną tego? Po prostu wczoraj zamykałem ekran laptopa i nagle obudowa się podniosła przy ekranie i nie wiem co się mogło stać czy ktoś miał taki przypadek i wie co się mogło stać?

Laptop to Asus x53br

Screeny


(gregor23) #2

Uszkodzony zawias?


(C2268787) #3

@gregor23 Dzięki za odpowiedź też myślę że to zawias ale na razie nie mam możliwości zobaczenia jak by co będę pisał


(system) #4

Sam zawias nie jest uszkodzony lecz wyrwany z obudowy. Radzę oddać laptopa do serwisu. Usterka jest poważna i naprawa także. Każdy ruch pokrywą powiększy zakres uszkodzenia.


(adamk1985) #5

Dokładnie jak mówi kolega @Poraj - ukruszony został uchwyt zawiasu - laptop musiał zaliczyć jakiś upadek i element konstrukcji został nadkruszony, natomiast przy zamykaniu siła zawiasu zrobiła resztę - coś na pewno grzechocze wewnątrz obudowy.

Pozdrawiam


(C2268787) #6

@Poraj Już nie mogę oddać laptopa do serwisu bo gwarancja się skończyła a laptop ma prawie 3 lata

@adamk1985 Przy pochylaniu laptopa na boki nie słychać jakichkolwiek dźwięków jak by było coś ukruszone choć rok temu było słychać tak jakby śróbkę lub jakiś mały element


(system) #7

Mam na myśli odpłatną (niestety) naprawę. Chyba, że potrafisz sam “odhamować” zawias(y), rozmontować laptopa, posklejać to co się rozwaliło i zmontować wszystko do kupy?


(C2268787) #8

@Poraj Sam nigdy jeszcze nie rozkręcałem laptopów i nigdy przy nich nic nie robiłem we wnętrzu. Choć zaryzykuję i spróbuję to zrobić na własną rękę lub zostawie taki jaki jest.


(adamk1985) #9

To i tak dobrze, że rok wytrzymało…

Bez nowej obudowy to tylko typowy “zgrzew” wchodzi w rachubę lub patenty “złotorączki” czyli przewiercanie obudowy i podkładki… i tak to opcja krótkoterminowa.

Poszukaj na allegro.

 


(system) #10

Wobec tego powoli otwórz pokrywę jedną ręką, ściskając drugą dłonią obudowę w miejscu uszkodzenia. Pozostaw otwartego laptopa i do czasu wykonania naprawy raczej go nie zamykaj. Chyba, że zamkniesz w podobny jw. sposób.


(C2268787) #11

@Poraj od wczoraj trzymam laptopa otwartego i raczej nie zamierzam go zamykać