Przyciemnia mi sie wyświetlacz w NOTEBOOKU

Witam!!

Mam Notebooka FS amilo pi2530 jak odlacza go od zasilania i podlacze myszke bezprzewodowa i nie korzystam z kalwiatury i taczpada to monitor po jakims czasie (po jakis 10 min) przygasza, robi sie ciemniejszy … w ustawieniach w panelu sterowania ustawione jest na 100% podswietlanie kiedy jest pod siecia i kiedy z baterii tez jest na 100% . Jak porusze taczpadem to rozjasnia sie ale jak nie uzywam go to powtarza sie sytuacja. Pod gniazdkiem wszystko ok. Mialem przeinstalowany system z VISTY na XP i to samo (system nie byl przeinasalowany z tego powodu tylko dlatego ze VISTA do bubel) Co mam zrobic zeby nie przyciemnial sie ten monitor ??

A nie masz włączonego jakiegoś programu, dostarczonego przez producenta, który służy do zarządzania energią? Pewnie w nim trzeba zmienić ustawienia.

Ale po formacie to samo … a nie inastlowalem nic takiego …

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Jak mam sprwadzic czy to jakis program tym steruje ?? W ogole mozna to jakos sprawdzic ??

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 21:42 został dopisany post przez poolak2006

Czemu po odlaczeniu kompa od zasilania tez przyciemnia sie ale slabiej bo jak poczekam to jeszce mocniej … niby jest tez na 100% jasnosc tak jak i pod pradem ale jak odlacze kabel to sie ciemniej robi … :frowning:

Po prostu wbudowane zarządzanie energią. Nie wiem dlaczego Ci to przeszkadza? Być może w BIOSie jest jakaś opcja odnośnie tej funkcji.

Przyczyny mogą być bardzo różne i wręcz niedorzeczne. Np. u kumpla przygasł ekran w FS, pracował na nim tak kilkanaście dni. Potem wyjął baterię, włożył i teraz jest OK.