Przyciemnianie ekranu po odłączeniu ładowarki

Dzień dobry.
Problem mój polega na BRAKU przyciemniania ekranu po odłączeniu ładowarki od laptopa. Wcześniej w zależności czy laptop był na zasilaniu z gniazdka, czy z baterii sam rozjaśniał ekran bądź ściemniał. Było to przydatne chociażby dla oszczędzania energii i wydłużenia pracy na baterii. Prawdą jest, iż samemu również mogę ściemniać i rozjaśniać ekran, ale proces automatyczny był dla mnie wygodniejszy. Laptop przestał sam zarządzać podświetleniem gdy przypadkowo nacisnąłem klawisz właśnie od rozjaśnienia ekranu. Wiem, że oszczędzanie energii da również efekt, ale ekran nie ściemniał się aż tak mocno jak w przypadku planu oszczędzanie energii, a i równocześnie działał sprawniej czego nie można powiedzieć o planie oszczędzanie energii.

Sprawdź zarządzanie energią w panelu sterowania, mogłeś coś tam przestawić jakimś skrótem - pojęcia nie mam jakim.
Tak czy inaczej nie zaszkodzi jak to sprawdzisz. Jakie masz tam ustawienia…

Prawdopodobnie laptop nie zmienia planu zasilania po odłączeniu ładowarki. Sprawdź to w panelu sterowania lub w oprogramowaniu producenta laptopa o ile takie masz zainstalowane. Wciśnij też klawisz do rozjaśniania ekranu trzymając klawisz FN.
Sprawdź też czy masz zaznaczoną tą opcję:

1 polubienie