Przyciemniony ekran po instalacji sterowników - Mobility Radeon HD 5000

windows7
(AdiGlo) #1

Witam, mam mały problem… Otóż, chodzi o to, że mam zainstalowany obecnie Windows 7 ultimate sp1 i nie mogę zainstalować sterowników graficznych… Nazwa sterownika, który mam na płycie to AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
Nazwa Procesora :Intel Core i5 CPU M 460 @ 2.53GH
Jeśli ma ktoś pasujący sterownik graficzny, proszę o szybką odpowiedź !!
PS, instalowałem ze strony producenta i nie tylko.Po restarcie systemu mam strasznie przyciemniony ekran
Ps próbowałem nawet z instalacja chipsetu nic nie pomaga

(Astor44) #2

Podaj markę i model laptopa!

(marcin20000) #3

laptop by pomógł ( i strona producenta), ale klient nasz pewnie pobrał sobie najnowsze sterowniki :wink: Niech spróbuje zainstalować jakieś pakiet sprzed 5 lat:)

(Seba228215) #4

A spróbuj tak. Pobierz ze strony amd najnowszy dla laptopa. I najpierw użyj DDU Unistaller do pozbycia się w całości sterowników graficznych. A później zainstaluj ten od AMD i sprawdź czy problem znikł.

(adamok) #5

Możliwe iż GPU jest uszkodzone, bez sterowników może działać, lecz niekiedy są właśnie problemy z instalacją sterowników.

(AdiGlo) #6

Przed formatem jeszcze wszystko działało, jak podepne monitor pod VGA to wszystko jest okej tylko ze na laptopie przyciemniony ekran ,mialem wczesniej tez taki problem ale zainstalowalem sterownik do chipsetu i pomoglo ale tym razem nie chce , laptop to ASUS K52JC Moze ponowny format by pomogl ?

(Seba228215) #7

Próbowałeś?

(AdiGlo) #8

Tak wcześniej, cofnelem nawet system do poczatkowych ustawien

(Seba228215) #9

Jeżeli cofnąłeś nawet system wcześniej do ustawień fabrycznych, to faktycznie może być problem z grafiką. Czy urządzenie na gwarancji? To na serwis i niech naprawiają.

(marcin20000) #10

Panie! to ma 10 lat :smiley: Gwarancja skończyła się kiedy jeszcze Kaktusa na świecie nie było :wink:

1 Like
(AdiGlo) #11

Liczyłem na lepsze porady ale widze marcinek tylko bezsensu komentarze wypisuje ,czlowieku po co wogole piszesz skoro sam sie gowno znasz niech ma laptop 20 lat pisze o porade a nie bezsensu komentowanie jak mocher balkonowy pajacu

(marcin20000) #12

Z całym szacunkiem:

1. Zasugerowałem zainstalowanie starych sterowników, w wersji odpowiedniej wiekowo laptopowi, o efektach lub wcześniejszym podjęciu takich działań nie wspomniałeś.

2. Jak wspomniał Seba może być problem z grafiką, w stosunkowo żartobliwym stylu zgodziłems ie z nim. W wieku 10 lat w laptopie może być zarówno uszkodzenie czpiu graficznego, matrycy i kilku innych elementów - z racji minimalnej wartości takiego sprzętu tego się nie naprawia już.

Chcesz obrażać? Spoko, mnie nie rusza to, ale kiedyś przez niewyparzony język obrazisz niewłaściwych menelków na osiedlu i Ci kuper obrobią za parawanem śmietnikowym :wink:

(janas01) #13

Tylko zastanawia czemu przed formatem było dobrze, może jeszcze raz format tak od nowa od nowa.
A z Kaktusem to żeś umyślił że czapki z głów, zaśmiałem sie jak wszyscy z niego w szkole.

(AdiGlo) #14

Nie , nie chcem cie obrażać lecz spojrz swoje odpowiedzi u innych użytkowników tego forum troche żałosne sa nieprawda ? Pozdrawiam

(AdiGlo) #15

Spróbuję moze akurat ,podziękował

(HumanINC) #16

Cześć,

Miałem podobny problem w Lenovo S400. Jedyne co “pomogło”, to wyłączenie grafiki AMD w “Menedżerze urządzeń”, oraz wyłączenie usługi AMD w msconfig. System działał poprawnie tylko na zintegrowanej grafice.

(marcin20000) #17

czy potencjalnie amd do piekarnika :wink: poszukaj na youtubie, może reanimujesz.

(HumanINC) #18

Być może masz rację - uszkodzenie układu. Chociaż jeszcze obstawiałbym jakiś błąd w oprogramowaniu - być może jest jakiś problem w “przełączaniu” grafik pomiędzy zintegrowaną a dedykowaną.

(marcin20000) #19

Zrób live CD z Linuksem i odpal :wink: Jak “łyknie” Radeona, to oprogramowania. Jeżeli zaś nie zobaczy poprawnie lub będą krzaczki, to piekarnik :wink: Tak pół żartem, ale karty graficzne często padają, szczególnie w takim wieku.

(AdiGlo) #20

Spróbuje dzieki