Przyciemniony ekran po instalacji sterowników - Mobility Radeon HD 5000

Witam, mam mały problem… Otóż, chodzi o to, że mam zainstalowany obecnie Windows 7 ultimate sp1 i nie mogę zainstalować sterowników graficznych… Nazwa sterownika, który mam na płycie to AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
Nazwa Procesora :Intel Core i5 CPU M 460 @ 2.53GH
Jeśli ma ktoś pasujący sterownik graficzny, proszę o szybką odpowiedź !!
PS, instalowałem ze strony producenta i nie tylko.Po restarcie systemu mam strasznie przyciemniony ekran
Ps próbowałem nawet z instalacja chipsetu nic nie pomaga

Podaj markę i model laptopa!

laptop by pomógł ( i strona producenta), ale klient nasz pewnie pobrał sobie najnowsze sterowniki :wink: Niech spróbuje zainstalować jakieś pakiet sprzed 5 lat:)

A spróbuj tak. Pobierz ze strony amd najnowszy dla laptopa. I najpierw użyj DDU Unistaller do pozbycia się w całości sterowników graficznych. A później zainstaluj ten od AMD i sprawdź czy problem znikł.

Możliwe iż GPU jest uszkodzone, bez sterowników może działać, lecz niekiedy są właśnie problemy z instalacją sterowników.

Przed formatem jeszcze wszystko działało, jak podepne monitor pod VGA to wszystko jest okej tylko ze na laptopie przyciemniony ekran ,mialem wczesniej tez taki problem ale zainstalowalem sterownik do chipsetu i pomoglo ale tym razem nie chce , laptop to ASUS K52JC Moze ponowny format by pomogl ?

Próbowałeś?

Tak wcześniej, cofnelem nawet system do poczatkowych ustawien

Jeżeli cofnąłeś nawet system wcześniej do ustawień fabrycznych, to faktycznie może być problem z grafiką. Czy urządzenie na gwarancji? To na serwis i niech naprawiają.

Panie! to ma 10 lat :smiley: Gwarancja skończyła się kiedy jeszcze Kaktusa na świecie nie było :wink:

1 polubienie

Liczyłem na lepsze porady ale widze marcinek tylko bezsensu komentarze wypisuje ,czlowieku po co wogole piszesz skoro sam sie gowno znasz niech ma laptop 20 lat pisze o porade a nie bezsensu komentowanie jak mocher balkonowy pajacu

Z całym szacunkiem:

  1. Zasugerowałem zainstalowanie starych sterowników, w wersji odpowiedniej wiekowo laptopowi, o efektach lub wcześniejszym podjęciu takich działań nie wspomniałeś.

  2. Jak wspomniał Seba może być problem z grafiką, w stosunkowo żartobliwym stylu zgodziłems ie z nim. W wieku 10 lat w laptopie może być zarówno uszkodzenie czpiu graficznego, matrycy i kilku innych elementów - z racji minimalnej wartości takiego sprzętu tego się nie naprawia już.

Chcesz obrażać? Spoko, mnie nie rusza to, ale kiedyś przez niewyparzony język obrazisz niewłaściwych menelków na osiedlu i Ci kuper obrobią za parawanem śmietnikowym :wink:

Tylko zastanawia czemu przed formatem było dobrze, może jeszcze raz format tak od nowa od nowa.
A z Kaktusem to żeś umyślił że czapki z głów, zaśmiałem sie jak wszyscy z niego w szkole.

Nie , nie chcem cie obrażać lecz spojrz swoje odpowiedzi u innych użytkowników tego forum troche żałosne sa nieprawda ? Pozdrawiam

Spróbuję moze akurat ,podziękował

Cześć,

Miałem podobny problem w Lenovo S400. Jedyne co “pomogło”, to wyłączenie grafiki AMD w “Menedżerze urządzeń”, oraz wyłączenie usługi AMD w msconfig. System działał poprawnie tylko na zintegrowanej grafice.

czy potencjalnie amd do piekarnika :wink: poszukaj na youtubie, może reanimujesz.

Być może masz rację - uszkodzenie układu. Chociaż jeszcze obstawiałbym jakiś błąd w oprogramowaniu - być może jest jakiś problem w “przełączaniu” grafik pomiędzy zintegrowaną a dedykowaną.

Zrób live CD z Linuksem i odpal :wink: Jak “łyknie” Radeona, to oprogramowania. Jeżeli zaś nie zobaczy poprawnie lub będą krzaczki, to piekarnik :wink: Tak pół żartem, ale karty graficzne często padają, szczególnie w takim wieku.

Spróbuje dzieki