Przyciemniony ekran w laptopie, windows 7 64bit

(Tejotte) #1

Witajcie, otóż mój problem jest dość dziwny, pojawił się nagle dzisiaj, po jakimś czasie pracy. Mianowicie, pracuję na Notebooku HP Pavilion dv6 1125ew z zainstalowanym (niedawno) Windows 7 64bit, w pewnym momencie podczas pracy ekran nagle się przyciemnił. NIE jest to wina matrycy, tylko jakiegoś oprogramowania uruchamianego wraz z systemem. W ustawieniach ekran jest maksymalnie rozjaśniony więc nie piszcie mi o żadnych przyciskach rozjaśniania na klawie bo nie w tym rzecz. W trybie awaryjnym ekran pracuje normalnie, przy normalnym uruchomieniu jest "szarawy". Próbowałem wyłączyć wszystkie usługi i programy w msconfig ale to nic nie pomogło. Próbowałem przywrócić system z punktu przywracania ale punkty są jakieś uszkodzone i najpierw się przywrócił a potem nie chciał uruchomić, musiałem przywrócić do nowszego (po przyciemnieniu) a następnie przy próbie wrócenia do starszego punktu, nie udało mi się tego zrobić.

Mam nadzieję, że ktoś z was zna rozwiązanie takiego problemu, bo nie sądzę aby to była usterka przez którą muszę oddawać komputer do serwisu (w trybie awaryjnym i przed uruchomieniem windowsa ekran świeci normalnie).

Dodam, że problem występuje zarówno podczas pracy na baterii jak i zasilaniu zewnętrznym.

(struart) #2

Zobacz czy nie działa ci w tle narzędzie do zarządzania energią od HP i czy nie jest ustawione na tryb oszczędzania.

(Tejotte) #3

Wszystko jest na maksymalną wydajność, ekran jest ustawiony na JASNY, a mimo to jest przyciemniony. Jak przesuną suwak na ciemniej to wtedy totalnie nic nie widzę. Usterka wygląda na sprzętową ale nią nie jest skoro wszystko normalnie działa w trybie awaryjnym...

(struart) #4

W ustawieniach sterownika od karty graficznej (Catalyst Control Center) sprawdź czy GAMMA jest ustawiona na 1.0 jeżeli jest to ustaw na mniej i potem znowu na 1.0.

(Tejotte) #5

niestety nic to nie dało...

(struart) #6

No to może ktoś inny pomoże bo mi się skończyły pomysły.

(Tejotte) #7

to wygląda mniej więcej tak jakby po uruchomieniu windowsa podświetlenie ekranu słabiej świeciło przygasało pomimo tego że jest na maksa ;s