Przycięty obraz na TV poprowadzony kablem z laptopa

(Wodadawid) #1

Witam, jak w temacie mam problem z obrazem wyświetlanym na TV marki O o Beko =) Otóż po podłączeniu kablem hdmi z laptopa do telewizora obraz jest przycięty po bokach na górze jak i na dole. Próbowałem zmieniać rozdzielczości itd i na TV i na lapku ale to nic nie daje. Ktoś ma jakieś sugestie?

(Mjanik9) #2

Telewizor Samsung? 

Mam ten sam problem.W moim przypadku nie jest to wina kabla, ani laptopa. Zostawiłem to w spokoju. Najwyraźniej błąd ze strony telewizora.

(Gorson 14) #3

Mam ten sam problem (telewizor również Samsung)

U mnie rozwiązaniem jest, podłączenie laptopa do tv zanim go włączę wtedy wszystko jest ok.

Czasami pomaga również zmiana portu hdmi.

(Wodadawid) #4

Napisałe, że to marka Beko =) Mam tylko jedno wejście hdmi… Może spróbuję uruchomić ponownie i zobaczymy co będzie.

(igrek) #5

W sterowniku karty graficznej spróbuj włączyć skalowanie.

(Wodadawid) #6

GOrson, niestety nie pomogło ze skalowaniem mam tylko sam problem.

(Gorson 14) #7

Restart nie pomaga. Komputer musi byc wyłączony całkowicie, później podłączasz i włączasz lapka:)

U mnie to dziala zawsze.

Próbowałaś wyłączyć klonowanie obrazu i ustawić tylko obraz na tv?

(Wodadawid) #8

Tak, kombinuje już na wszystkie strony. Teraz sobie zrobiłem tak, że mam przycięty obraz i na lapku i na TV jak podłączam kabel =P

(michq) #9

Wciśnij Windows+“p”, wybierz “Tylko projektor” i ustaw rozdzielczość na natywną telewizora. Ewentualnie poszukaj opcji proporcji na telewizorze i zamiast 16:9 daj 1:1, albo pokombinuj z innymi opcjami.

(Gorson 14) #10

Ustaw na tv rozdzielczość taka jaka masz na laptopie i nie bd ucięte, ale to nie za ladnie będzie wyglądać…

(Bobej) #11

Posiadam 4 telewizory firmy Samsung. Przy ustawionych proporcjach ekranu innych niż “Dopasuj do ekranu” rzeczywiście obcina nieco obraz. Wystarczy zmienić wspomniane ustawienie i wszystko działa bezproblemowo (przynajmniej u mnie). Poszukaj na tym swoim Beko może jest podoba opcja. Podaj jaki to dokładnie model TV oraz laptopa.

(Wodadawid) #12

Jutro opisze dalej swój problem. Dzięki za odzew.

(SirSqays) #13

Proszę bardzo nagrałem specjalny poradnik https://www.youtube.com/watch?v=iyZNZMuJ1W8&feature=youtu.be działa na wszystkich telewizorach

(Wodadawid) #14

Fajnie, że coś takiego nagrałeś ale ja klikając w kartę Nvidia mam tylko takie coś

(Fan Xp) #15

Nie ustawiaj natywnej bynajmniej ja na swoim szajsungu jak ustawię natywną to mam przycięte.

P.S To jest chłopak a zwracacie się do niego w damskiej osobie…

Albo o czymś cały świat nie wie…

(michq) #16

Przeinstaluj sterowniki. Najlepiej pobierz je ze strony producenta laptopa.

(Wodadawid) #17

Cóż… Dam sobie spokój. Za dużo kombinacji '/ Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł proszę pisać.

(DiamondBack) #18

W złym miejscu szukacie problemu. Musisz wejść w opcje obrazu w TV i tam szukać opcji albo proporcji albo wyświetlania obrazu. Nie podam dokładnie, bo sam mam szajsunga i szarpa. Na obu domyślnie albo przycina obraz albo zwęża. Pomęcz TV - musi działać.

(Montarowiec) #19

ustaw żeby wyświetlało sie tylko na telewizorze, powinno pomóc, jaki masz laptop?