Przycinająca się muzyka

Podczas odtwarzania mp3 w Winampie muzyka czasem się przycina.

Co prawda nie dzieje się to cały czas, ale jednak potrafi być to wkurzające,

nawet jeśli jest to tylko jedno przycięcie w ciągu całej piosenki…

Pojawiało się to wtedy kiedy miałem kartę zintegrowaną, pojawia się i teraz na Sb Audigy SE.

Z czego może to wynikać?

może komp jest za bardzo obciążony?

jeśli ja słucham muzy w winampie i np. photoshopa włączę, to podczas uruchamiania też muzyka zwaaalnia i tnie się

Nie sądzę…

Jedyne co w tym czasie robię to przeglądam strony w operze…

No i rozmawiam na tlenie… nic poza tym.

Sprawdź tryb pracy dysku - XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Ultra DMA Tryb 6

Ctrl+Alt+Delete sprawdź jaki proces jes zasobożerny :!:

jak masz ustawiną pamieć SWAP :?:

Bywa bywa. Najczęściej jest to skutkiem odpalania zbyt dużej ilości procesów, aczkolwiek możesz też spróbować przestawić plugin wyjściowy dla dźwięku.

Otwórz winampa -> preferencje -> pluginy -> output(wyjście) - zaznacz plugin WaveOut zamiast Directsound, lub odwrotnie DirectSound jeśli teraz masz zaznaczony WaveOut.

Jeśli to wina zbyt dużej ilości procesów, to musisz po prostu wyłączyć nadmiar rzeczy, które chodzą w tle. Szczególnie zwalniają komputer takie rzeczy jak antywirus, antyspyware, niektóre firewalle i wszystkie skomplikowane duże aplikacje oczywiście.

Spróbuj też Start -> Uruchom -> wpisz Services.msc i ENTER. Możesz wybrać które działające w tle usługi wyłączyć - tylko OSTROŻNIE !!

Aktualnie 512 MB na partycji D.

Zasobożernych procesów brak…

Wiesz… jeśli wszystkie powyższe rzeczy ci nie pomogły… to nie mam już pomysłu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to :

  • Przeinstaluj winampa

  • Odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj jakąś dobrą niegryzącą się paczkę (np. K-LITE MEGA Codec Pack)

  • Przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej

  • Start -> Uruchom -> wpisz “dxdiag” i ENTER. Przejdź na zakładkę “dźwięk” i spróbuj przesunąć suwak “przyśpieszenie directsound” w lewo o 1 stopień i kliknij zakończ - i teraz spróbuj posłuchać winampa. Możesz próbować słuchać na różnych ustawieniach i sprawdzić czy będzie się rwać.

Też kiedyś tak miałem, ale problem znikał po wyłączeniu kilku procesów… Ale zniknął całkowicie niestety dopiero po reinstalacji systemu…

Było robione.

Jest zainstalowana.

Przy poprzedniej karcie dźwiękowej było to samo

więc to chyba nie jest wina sterownika.

Wydaje mi się że teraz jest lepiej.

No ale może tylko na razie - oby nie.

ile masz pamięci RAM :?: i jak masz przydzielony plik SWAP :?:

1024

nie jest to dobrym rozwiązaniem plik SWAP na dalszej partycji, tyklo przy tej wielkości RAM’u bedzie rzadzeij używany, ale możesz spróbować przenieś go na dysk C:

ustawić min 1536 max 2028

Zrób:

:arrow: czyszczenie dysku

:arrow: start-> uruchom-> chkdsk /r /f

:arrow: defragmentacja