Przycinająca się przeglądarka każda

(Kamil 1406) #1

Witam. Do podłączyłem stary komputer pod nowy telewizor z opcją pc, komp ma 800hz proca, jakoś z 700mb ram i bardzo muli tylko i wyłącznie podczas rpzeglądania internetu. flash świeżo pobrany, próbowalem na każdej przeglądarce i każda tak samo reaguje. np. filmiki na yt i strony szybko sie wczytują ale gdy chce przewijać lub gdy leci filmik to strasznie przycina.

Nie mam pomysłu o co może chodzić, net przez wi-fi ale to nie powinno raczej stanowić problemu.. właściwie nawet na chrome podczas przeglądania netu używa 100% proca. no i zamula...

Pomocy :slight_smile:

(Pawel Pieczyrak) #2

Procek 800 MHZ w dobie obecnych przeglądarek to dość cienko. Spróbuj zainstalować jakąś lekką przeglądarkę np Midori lub starszą wersję Firefox-a, Opery itd.

(scripter1) #3

Zmiana przeglądarki na starą wersję może nie wystarczyć.

Moim zdaniem winny jest tu wszechobecny Flash którego znienawidziłem właśnie przez to że tak pazerny na pod względem obciążania kompa.

Niestety problem w tym że Adobe nie dba o to aby obniżać jego zapotrzebowanie a starsze wersje flasha (być może mniej pazerne) nie obsłużą wielu stron z flashem.

Kamilss1406 , możesz jeszcze spróbować powyłączać w systemie wszystko co się da i nie jest konieczne.

(Technik Elektro) #4

zdecydowanie procesor wyłącz flasha i zobaczysz, że strony zaczną się płynniej przewijać, innym rozwiązaniem jest firefox ze skonfigurowanym adblockiem (poblkować reklamy flashowe i inne procesorożerne reklamy).

(Kamil 1406) #5

Teraz po próbach zauważyłem że to chyba jest wina usb. Może tak sie dziać ?

Mianowicie chyba nie mam sterowników do usb 2.0. Bo internet mam przez wi-fi usb, tak sam jak pendrive podłącze to dlugo należy czekać na odczytanie. Ale nie moge znaleźć sterów żadnych dobrych do tej płyty :frowning:

Nazwa płyty: Shuttle AV18

Bo gdy strona sie wczyta lub cały film sie zbuforuje to juz działa płynnie.

(Technik Elektro) #6

http://www.viaarena.com/Driver/VIA_4in1_443v.zip

(scripter1) #7

Całkowite wyłączenie flasha obniżyłoby znacznie obciążenie ale nie jest to dobry pomysł bo wszelkie strony z filmikami online typu YouTube przestaną działać (YT ma też wersję html5 ale to oczywiście wymaga najnowszej przeglądarki z jego obsługą a i tak jeszcze nie wszystkie filmiki są w tym).

Użycie AdBlocka Plus w FF to jest bardzo dobry pomysł (dla mnie to tak oczywiste że zapomniałem o tym wspomnieć) bo likwiduje ogromną ilość reklam ale niestety flash jest teraz na praktycznie każdej stronie i stosuje się go nawet do samego menu stron (które często i tak nie ma jakichś efektów których nie dało by się zrobić z użyciem html'a i js) więc to też może nie dać za wiele, niemniej warto pozbyć się reklam ze stron.

(Kamil 1406) #8

Jednak ten sterownik nie pomógł, wydaje mi się że w płycie jesy usb.1.0 dlatego muli. Podobno jest możliwiść kupna jakiejś płytki która będzie miała kilka wejść usb i na 2.0.

(Lukaszk 89) #9

Z tym procem nie powojujesz zbytnio. Miałem podobnego kompa tyle że Celeron 1,2 i nie było opcji żeby coś na yt obejrzeć bo wszystko się przycinało. Radzę nieco zmodernizować Twojego kompa.

(Kamil 1406) #10

Macie racje. To nie jest wina usb tylko słabego sprzętu. Wsadziłem lepszą graficzną i juz jest poprawa ale nadal tnie jeszcze więc będę musiał wymienić tą płytę razem z procem.

(sla17) #11

Niestety, u mnie na Sempron 3000+, 1GB ram oraz Radeon 9200 także się ścina, że aż mam ochotę wyłączyć to wszystko. Żadne zmiany sterowników, lekkie dystrybucje Linuxa nie pomagają, płynnie chodzi jedynie na starym (FF 3.x), a Google Chrome uważany za szybką przeglądarkę wcalę taką nie jest, śmiem stwierdzić, iż działa gorzej niż Opera w najnowszej wersji...