Przycinające się gry, optymalizacja

Witam, posiadam laptopa Samsung z kartą Geforve 620M 2GB i druga Intela słabsza i procer B970 z 4GB ram.

Zauważyłem, że ostatnio gry lubią się lekko przycinać, ostatnio nawet troszkę bardziej, w sumie nie wiem czy to spowodowane. Czasami lubi też zamulić lekko. Może potrzeba mu jakiejś optymalizacji ? Jak to ugryźć z tymi grami ?

Ccleaner, czyścisz śmieci z dysku i rejestru

Defragmentujesz dysk systemowy i ten z grą

Wyłączasz wszystko co zbędne z autostartu i aplikację w tle

Ok to już wcześniej ogarnąłem, jeszcze jest jakaś rada na optymalizację ?

Mogą być przycinki bo może także się grzać

Temperatury w stresie sprawdź

Sugeruję rozkręcić laptopa i przyjrzeć się chłodzeniu procesora i grafiki i wymienić pastę na procesorze, lub oddać do serwisu jak nie czujesz się na siłach, ponieważ pasta na procesorze mogła wyschnąć, albo układ chłodzenia jest zawalony kurzem. Jest to możliwe, ponieważ BIOS jak procesor mocno się grzeje obniża mu taktowanie przez co komputer ogólnie zwalnia. Podobnie reaguje karta graficzna. Sam miałem taką sytuację, że już siedmioletni laptop pomimo zainstalowanego Windowsa XP na którym powinien śmigać jak powalony działał bardzo wolno i okazało się, że miał zawalony wylot powietrza i pasta termoprzewodząca przestała już istnieć na tym procesorze. Wyszyściłem mu chłodzenie, założyłem pastę na bazie srebra i laptop zaczął zasuwać jakby dopiero z fabryki wyszedł…