Przycinające się gry

Witam, mam problem z lagami w grze pes 2011 i league of legends, lagi pojawiają się na oko co 2 minuty a same lagi trwają ok 20 sek i tak w kółko, kiedyś w żadnej grze nie wystapywal ten problem. Podejrzewam, że jest to związane z moja kartą graficzną która jest zintegrowana, moja karta - geforce GeForce7050PV. Początkowo myślałem ,że problem tkwi w internecie ale zauważyłem, że w pro evolution soccer jest to samo, gry mało wymagające jak counter strike 1.6 działają normalnie. Moge sobie z tym jakoś poradzić, jakies pomysły? system był już formatowany, sterowniki od karty także zmieniałem.

Hmm… zwykle lagi to właśnie wina internetu. Jeżeli masz Neostradę to Ci się nie dziwię. A nie masz przypadkiem włączonych jakichś programów, które korzystają z internetu kiedy ty grasz? Może GG albo Skype… Przeskanuj na wszelki wypadek komputer. Polecam Kaspersky Anti-Virus 2012. Przeczyść też komputer takimi programami jak CCleaner czy Odkurzacz. Do programu CCleaner przyda Ci się CCEnhancer. Możesz także wypróbować CFosSpeed, który optymalizuje połączenie z internetem i zmniejsza czasy trwania pingów. Myślę, że jak wykonasz wszystkie te czynności, to lagi powinny trochę ustąpić.

Ale napisałem przecież, że robiłem formata, problem wystepował i przed i po formacie. Nie jest to wina internetu ponieważ w pesa grałem jeszcze jak nie miałem internetu po przeniesieniu komputera w inne miejsce i był właśnie ten sam problem co w league of legends, lagi co ten sam czas. thx za odpowiedz, moze ktos wie co jets nie tak? Może źle się wyraziłem mówiąc lagi, gra się tnie tak że wyglada to jak mocne lagi co 2 min na jakiś czas i tak w kółko

Skanowałeś czymś antywirusowym?

Źle napisałem to nie sa lagi(mozliwe ze pisalem z przyzwyczajenia nie myslac, za co przepraszam :D) tylko gra mi się tnie, może napisze jeszcze raz. Co około 2 min gra zaczyna mi się ciąć na ok 20 sekund pro evo i league of legends ktory jest grą sieciowa. Nie jest to spowodowane internetem poniewaz problem wystepowal i bez niego, ani zadnymi wirusami poniewaz ciela sie przed jak i po formacie ta i ta gra. Strzelam że ma to związek z zintegrowana karta graficzna ale kiedys ten problem nie wystepowal czyli cos nawalilo a jak nawalilo to i da sie jakos to rozwiazac. Ma ktoś jakieś pomysły co robić?ale nie piszcie o antywirusach prosze bo jak już wcześniej pisałem format nie pomogl i przeinstalowanie sterow do karty. moja karta - geforce 7050pv, 2 kości po 1024 ram

Możliwe, że to z powodu karty graficznej. PES 11 w ogóle nie powinien się odpalić.

Grafika zintegrowana a ty się dziwisz, że gry się tną… Jak chcesz w miarę dobrze pograć w cokolwiek to kup chociaż GF 8600 GTS, jak dobrze poszukasz to poniżej 100zł znajdziesz na allegro. Nie jest to jak na te czasy magazajebista karta, ale odczujesz znaczny wzrost wydajności.

A co do tego, że kiedyś problem nie występował, może to być związane np. ze zbytnim nagrzewaniem się chipsetu - swoją drogą u siebie miałem tak samo, po kilkunastu minutach gry w cokolwiek nagle gra zwalniała. Czasowo pomogło lepsze chłodzenie w obudowie :wink:

pes twierdzi co innego http://imageshack.us/photo/my-images/84 … uukhj.jpg/

raczej kupowanie nowej karty nie wchodzi w gre bo jak juz napisalem ta jest zintegrowana, Paranienormalny thx za rady, a co jest dziwne to fifa 2011 przez kilka minut dzialala normalnie po czym gra sie zaczynala mocno przyspieszac po pewnym czasie, takze moglem sobie zagrac jedynie 1 mecz po kazdym wlaczeniu kompa, w league of legends po 15 minutach gry dopiero zaczynala scinac co jakis czas ale dziwi mnie to ze przerwy miedzy lagami są jednakowe, kiedys moglem caly dzien grac w LOLa i bylo ok :D. Jak ktoś jeszcze ma jakies sensowne rady będę wdzięczny, chcialbym jeszcze pociagnac troche na tym kompie :smiley:

Niby dlaczego nie wchodzi w grę? Nie masz na płycie slotu PCI-E?

szczerze mówiąc myślałem że nie da się wymieniać jak jest zintegrowana, rozumiem ze ta którą podałeś będę mógł bez problemu włożyć? moja plyta m2n-vm dvi

W kompach stacjonarnych zawsze można zamontować dobrą kartę graficzną, wyjątkiem są jedynie jakieś małe płyty do desktopów biurowych, choć i te na ogół mają odpowiedni slot.

Tak, zainstalujesz ją bez problemu.

W takim razie wielkie dzięki, mysle ze jednak zdecyduje sie na kupno. ModeCom FEEL III 350ATX - starczy ten zasilacz na ta karte ktora podales?

Auć… Ten zasilacz to złom. Uciągnąć powinien, ta akurat karta wiele prądu nie bierze, ale radziłbym szybko wymienić go na coś lepszego, poczytaj trochę o Feelach w necie :wink:

Przez 3 lata jade na tym samym kompie i wszystko smigalo do tej pory, co prawda wiele gier co rzekomo powinny dzialac nie dzialaly ale co mozna chciec od komputera za 800 zl : D

Skoro ma 3 lata to tym bardziej wymień :smiley:

A co do rzekomo działających gier, problem w tym, że programy analizują głównie samą nazwę karty, czyli np. minimalna potrzebna to GF 6800 a ty masz 7050 to ci wyświetli, że możesz pograć, bo masz wyższy model, a w rzeczywistości osobna karta 6800 jest 5x wydajniejsza od zintegrowanej 7050.

Czyli juz nie zdecyduje sie nigdy na zintegrowana ale komputer ktory mialem przed nim sie zepsuł i akurat udało sie kupic tani nie az tak zly komputer, tytuly ktore mnie interesowaly czyli fify(oprocz fify 09), pesy, i cs 1.6 dzialaly wiec nie narzekałem, do grafiki tez starczył :smiley: w każdym bądź razie dzięki za pomoc :slight_smile:

Wiesz, posiadanie zintegrowanej na płycie to też plus, np. jak ci się spali ta lepsza, to na czas wymiany gwarancyjnej czy uzbierania kasy na nową, masz obraz na monitorze, a inaczej ■■■■, komp bezużyteczny :smiley:

Nie ma za co :wink:

Jednak kupno nowej karty nie będzie konieczne :smiley: przyłożyłem zwykły wiatrak domowy do kompa i problem już nie występuje (na szczęście mam miejsce w obudowie na duży wiatrak wiec nie będzie musiał tam ciągle stać), nie spodziewałem się aż takiej różnicy, PES chodzi o wiele płynniej, myślę nad przestawieniem detali na średnie :smiley:

Podaj jeszcze temperatury z komputera.

url=[http://imageshack.us/photo/my-images/836/85479081.png/] 85479081.png