Przycinający dzwiek i powolny windows XP po formatowaniu

Witam mój kolega miał problem z mulącym komputerem i rożnymi błędami apropo dysku. Zrobił format C i po formacie nadal występują dziwne objawy typu : zacinanie się ćwieku, spowolniona praca komputera. Używaliśmy programów : malware, dr. web cureit i combofix i HD tune ( dysk podobno jest sprawny) Co mógłbym od początku poradzić mu aby doprowadzić do porządku jego laptopa.

Zrobiliśmy przed chwila skana OTL oto logi :

OTL:

http://www.wklej.org/id/1013293/

EXTRAS:

http://www.wklej.org/id/1013294/

Podaj temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Podaj SMART dysku (HD Tune zakładka Health).

w hd tune mam tylko takie cos w zakladce:

http://imageshack.us/photo/my-images/255/smarta.jpg/

a temperatury chyba sa dobre

http://imageshack.us/photo/my-images/6/tempfj.jpg/

zauważyłem ze zacina mi dźwięk i obciąża na 100% procka wtedy gdy np włączam nowa stronę w firefoxie i jest moment na pobieranie strony itpd itp. Jak strona sie pobierze to juz dźwięk nie zacina i komp chodzi ma tak jakby na 2-5sek oblodzenia mocne zgrzyty

Odinstaluj Delta toolbar, Delta Chrome Toolbar

Pobierz AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/en/dow … adwcleaner

Zamknij przeglądarkę.

Uruchom AdwCleaner, kliknij Usuń (komputer uruchomi się ponownie)

Bardziej szczegółową analizą logów zajmą się specjaliści.

nic nie pomaga usuwanie ADwcleanerem… moze to jakies sterowniki nie tak sa ? chociaz kolega mowi ze ciagle uzywa tych samych i zawsze byly ok… cos ewidentnie przycina jak komputer ma jakies zadanie do wykonania…

Jakie temperatury laptop osiąga pod obciążeniem (zestresuj go czymś, na przykład Test wydajności w Winrar, Alt+B).

Dodane 15.04.2013 (Pn) 20:39

W SMART w oczy rzuca się parametr C7, problem w komunikacji dysku z kontrolerem.

temperatury przy wydajnosci w winrarze nie podniosly sie wiecej niz o 2stopnie w jednej tylko pozycji.

Nie mam pojecia co moze znaczyc parametr c7 w SMART i co moze on komunikowac.

wklejam loga z ADwcleanera:

http://www.wklej.org/id/1013426/

W Adwcleaner użyj opcji Usuń.

smarta.jpg

czy sa jakieś inne sposoby aby zweryfikować działanie dysku lub płyty głównej ? chciałbym sprawdzić te podzespoły szczególniej

Dodane 15.04.2013 (Pn) 22:33

czy ktoś zna jakiś krok ktory by mógł uczynni mój kolega zęby zidentyfikować błąd ?

Zwykle jak błąd C7 jest widoczny w SMART to wymienia się w pierwszej kolejności kabel, taśmę sygnałową i tyle narazie możesz zrobic w warunkach domowych. Liczba błędów po wymianie kabla się nie zmieni ale może dać poprawę w działaniu o ile to jest przyczyną. I obserwować czy ta liczba będzie się zwiększać. Błędy w liczbie jednostkowej jak u Ciebie się przedstawia 8 nie zawsze muszą być przyczyną problemów ale mogą i mieć na uwadze jak są problemy. Więc wymiana kabla i też można wpiąć do sąsiedniego wolnego gniazda na płycie głównej jak to jest stacjonarny. W przeważającej większości błędów C7 jest winny dysk, uszkodzony kabel sygnałowy, czy zasilacz niestabilny. Jak sprawdzić czy płyta jest coś winna bo jej nie można wykluczać nawet jest w zmianka w opisie do błędu C7 . Np. przez wpięcie sprawnego dysku gdzie na innym kompie nie ma tych błędów i czy na twoim będą czy nie będą . A ze wględu jak pisałem że błędy C7 są jednostkowe to sprawdza się też inne komponenty. Jak temperatury są w normie to sprawdź pamięci memtestem 86 bootowalnym.

to jest laptop wiec bedzie ciezko z tym kablem … dysk jest wczepiany w taki sztywny slot i co wtedy… Sprawdzimy memtest 86 bootowalnym i wyniki napewno tu przedstawimy. Moze by podlaczyc pod stacjonarny komputer ten dysk i odczytac tego SMARTA tylko czy wystarczy go podlaczyc i odczytac zakladke po paru minutach ?

Najlepiej by było sprawdzić dysk sprawny bez błędów z innego kompa w laptopie. Jakie by wyniki SMART się pokazały czy też czysto. I by się sprawdziło czy od płyty głównej laptopa też błędy wychodzą czy nie. Sprawdzenie dysku z laptopa na innym kompie nie sprawdzi się czy od płyty laptopa są błędy bo błędy C7 też mogą być z dysku laptopa na tym czy innym kompie. I pierwsze opisane sprawdzenie wydaje się bardziej efektywne. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzic drugie sprawdzenie. Zadałeś pytanie co do weryfikacji co do błędów od czego mogą wychodzić to dostałeś wskazówki jakie zrobić kroki w warunkach domowych. Gdzie bez podmiany aby sprawdzić jak wyniki diagnoz są niejednoznaczne niby wskazujące na coś a podmiana da lepsze rozeznanie jakie da efekty i większą pewność co jest przyczyną. Dysk, taśma sygnałowa, kontrolery od płyty głównej czy inny podzespól np. sprawdzenie pamięci.

kolega wysłał mi 10mb log z dr web cureit chyba do poprzednich skanów się dopisał ten najnowszy wygląda to tak:

plik jest tak duzy ze nie mogę go wrzucić dlatego jest na serwerze :

http://wyslijto.pl/plik/qo72l7s1o1

Mam innego laptopa Acer Extensa 5220 jak mogę sprawdzić nie mając go jeszcze przy sobie czy te dyski maja takie samo wejście i będzie można wyjąc z nich dysk i podmienić ?

Dodane 17.04.2013 (Śr) 22:39

czy w tym modelu laptopa jest taśma ? bo z tego co widzę w necie płyt e główna tam nawet nei widać bezy była jakas taśma miedzy płyta a dyskiem