Przycinanie dzwięku


(flaszer) #1

Witam. Mam następujący problem: podczas normalnego korzystania z komputera, słuchając muzyki i siedząc w sieci, dzwięk co jakiś czas się tak jakby "przycina" po czym gra dalej. Początkowo myślałem, że to problem ze sterownikami do karty dzwiękowej, to też wymieniłem ją (zintegrowany Realtek ALC880) na zwykłego sound blastera na PCI. Jest bez zmian. Sterowniki do chipsetu nie są niestety najnowsze, bo na stronie NVIDII nie mogę takowych, najnowszych znaleźć. Płyta główna to Foxconn Winfast 6150k8md-8ekrsh, procesor Athlon 64 3000+. Nie wiem w czym może siedzieć problem.


(Roman Atka) #2

Odinstaluj wszystkie stery i wyczyśc rejestr tym programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1125&CCleaner+v2.21.940Zainstaluj pózniej te sterowniki najpierw Chipset oczywiscie. http://www.foxconnsupport.com/download.aspx?models=en-us0000157&category=C000000001&series=en-us0000004&keywords=&sort=Drivers :slight_smile:


(system) #3

Nie zapomnij o tej kolejności i nie instaluj sterów na stery.


(flaszer) #4

Dzięki, ale te drivery właśnie posiadam na chwilę obecną. Myślałem nad czymś nowszym. I ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: skoro mostek północny to nic innego jak Geforce 6150, to czy konieczne jest, oprócz oczywistej instalacji sterowników dla mostka południowego nForce 430, instalacja też sterów do tego geforce'a?


(boger) #5

hmm, moze masz jakiegos syfa

wlacz to:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96653.aspx

i jak bedzie przycinka to zobacz co najwiecej proca zuzywa w tym momencie

jakiego playera uzywasz?


(flaszer) #6

Ogółem system jest dopiero co postawiony. W procesach nic obciążającego nie ma. Co do 'przycinania', dzieje się tak kiedy system korzysta z dysku twardego i w tle gra muzyka (foobar2000) lub youtube i użycie procesora wzrasta do ok. 100%. Jest to conajmniej dziwne, bo taką sytuację nie trudno wywołać i stąd powtarza się ona często co jest kłopotliwe. Co do samego obciążenia procesora: w grach, np. FIFA 09, dźwięk potrafi się przyciąć o dziwo tylko w menu, sama rozgrywka jest już jak najbardziej płynna. W CoD 4 to samo. Gdzieś wyczytałem, że może jest jakiś konflikt na tej płycie z ethernetem (korzystam ze zintegrowanej karty) albo, że to problem z przerwaniami i ta płyta już tak ma. Sam nie wiem.


(boger) #7

to moze update biosa?

uzywasz visty moze?

sterowniki z foxconna sciagales?

http://www.foxconnsupport.com/download. ... rt=Drivers


(flaszer) #8

Dzięki za chęci. Tak, sterowniki mam ze strony Foxconna. Używam XP, ale praktycznie to samo dzieje się na Windows 7. Co do update'u BIOSa, mam wersje przedostatnią. Tyle, że nie mam stacji dyskietek. Czy da się wgrać nowego BIOSA na pendrive? A może da się z poziomu windows? Jeśli tak, to jak?


(boger) #9

ja zawsze robilem update w win przez FOX Live Update i dzialalo, sprawdz czy masz to na plycie z driverami


(flaszer) #10

Nie mam płytki :stuck_out_tongue: mógłbyś podesłać link?

EDIT: Ok, bios zaktualizowany. Czas na testy.

EDIT2: Zdaje się, że pomogło. Dzięki, temat uważam za zamknięty.