Przycinanie gier

Witam!

Moj sprzet to:

Windows vista 32

Gf 9800 gt 512

4 gb ram

intel core 2 duo cpu 2.8 ghz e7400 (2 rdzeniowy)

plyta glowna asus p5ql

Moj problem jest taki. Wiekszosc nowych gier, troszeczke przycina… chocaizby resident evil 5.

W tescie wydajnosci, na wys detalch (no poza rozmazaniem, i pionowym) mam w tescie wydajnosci jakos 39-41-42 fps… W krytycznych sytuacjach (jak potworkow duzo) 37-38. A podczas gry, poruszajac sie Chrisem najnormalniej troche haczy w niektorych momentach :/. Sterowniki do karty najnowsze, do plyty gl. tez jakies sciagnaalem, vista service pack 1…Temperatury zwyczajne (sprawdzalem programikiem ktory dostalem z plyta) Asus Smart Doctor… cos w ten desen. Czym moga byc spowodowane te spadki wydajnosci? RE 5 podalem jako przyklad, nie w kazdej grez tak mam ^^. Moj sprzęt na re wydaje sie bdb…

Prosze o odp. Pozdrawiam!

Problemów może być wiele, wiele gier na źle skonfigurowanej viście chodzą aż żal pupe ściska :stuck_out_tongue: Może podczas gry masz włączone inne aplikacje, które stosunkowo utrudniają grę.

Dead4Eva , na forum obwiązuje pisanie z zastosowaniem znaków diakrytycznych.

Nie stosowanie się do Regulaminu skutkuje przeniesieniem tematu do :arrow: śmietnika.

W takim razie, jak dobrze skonfigurowac Vistę? Byłbym wdzięczny za każdy rodzaj pomocy… Co do aplikacji, wszystkie są off podczas gry :slight_smile:

@up

Zaskakujące, na innym koncie pisałem 2 posty (niestety zapomnialem haseł do niego) i zawsze mod, się czegoś doczepił. Powiedz mi, czy twoj post jakoś pomógł w rozw. w/w problemu? Zrozum, nie każdy siedzi przed komputerem na tyle długo, aby pisaniu postu poświęcić dużo czasu. Nie jest to kwestia pisania na klawiaturze (bo mam ok. 400-500 zn/min)… Post pisany był w pośpiechu, PROSZE O WYBACZENIE, że napisałem go niechlujnie. Następnym razem spóźnię się na spotaknie, byle post był dobrze napisany… -.- Pisałem go będąc przekonany, że jak wrócę to będzie już kilka odp sensownych, tak jak ta Xarosa…

Jest wiele sposobów.

Zdefragmentuj dysk, użyj Vista sunrice configurator itd. itd.

No a te ‘itd, itd’? Prosze o konkretne przyklady / linki jak co porobić. Co na moim sprzęcie się przyda żeby te gry były szybsze… Chcę to zrobić raz a porządnie!

  1. Instaluj tylko te programy które naprawdę musisz mieć np: mając Winrar-a nie instaluj 7zip-a itp…

  2. zaktualizuj system w przypadku Visty wgraj SP2 + inne łaty (ewentualnie polecam Windows 7 niektóre gry wyglądają lepiej i godzą płynniej niż na Vista)

  3. zaktualizuj biblioteki DirectX

  4. wgraj najnowsze drivery (mogą być bety) kolejność: Chipset, AHCI/RAID, Grafika, i reszta.

  5. podkręć podzespoły.

  6. wyłącz zbędne funkcje Visty, wyłącz zbędne procesy, wprowadź do rejestru tweaki

  7. jeżeli coś spartoliłeś przed wprowadzeniem optymalizacji to czeka ciebie stawianie czystego systemu i dopiero wówczas wprowadzenie optymalizacji.

Polecam stronę www.tweaks.pl dział XP i Vista.

Uczynilem wszystko jak mowiles… Na kompie czystym pracuje, temp wyczyszczony (w srodku tez pc wytczyszczony)

Temperatruy w normie…

Tylko 2 problemy, Windows 7 - kosztuje

I jak podkrecic podzespoly? O co w ogole chodzi?

Chodzi o OvercLocking , Podaje prosty przykład z twojego procka 2,8 robi sie nagle 3.5 :slight_smile: a Karte Graficzną podkręcamy na wyższe taktowanie co nam daje dużo lepsze wyniki

Krok Pierwszy

Podaj mi firme i moc zasilacza bez tego nie ruszymy :slight_smile:

Dead4Eva:

A ile ci vista zjada z ramu ? Po optymalizacji powinna łykać po starcie 640MB a podczas normalnej pracy spożycie ramu powinno być 900MB.

Mój przykład:

http://rmk99.deviantart.com/art/MS-Wind … -142785282

http://rmk99.deviantart.com/art/Blue-Lu … -142060550

928 mega żzera podczas pracy

@burns

Jutro dam info o zasilaczu.