Przycinanie internetu co kilka minut

Witam, od kilku dni mam problem z przycinającym komputerem/internetem. Otóż gdy w tle leci mi np. muzyka z programu Spotify to przycina się ona co kilka minut lub nawet co kilkadziesiąt sekund i wyskakuje komunikat (nie można odtworzyć utworu), po czym po kilku sekundach się odcina. Podobny problem z grami przez Internet np. Hearthstone, który dostaje takiej samej zwiechy co kilka minut. Nie wiem czy jest to problem komputera czy internetu, ale logi z programu FRST są czyste. Dodam, że jeszcze kilka dni temu nie było w ogóle takiego problemu. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś program do przetestowania łącza internetowego, bo jest to już naprawdę bardzo irytujące…?

Na tą chwilę nie wiemy czy komputerem czy internetem, więc możesz to sprawdzić podpinając inny komputer do internetu, lub telefon, jeśli masz router WiFI. Nie napisałeś też od jakiego operatora masz internet ani jaki sprzęt posiadasz.

W przypadku wystąpienia problemów na komputerze, ale braku problemu w tym samym czasie na telefonie może faktycznie wskazywać ot na problem z komputerem (system lub sprzęt).

Natomiast do sprawdzenia połączenia z internetem można użyć prostych narzędzi

  1. Start / cmd (czyli wiersz poleceń) i wpisać: ping -t 8.8.8.8
    Jeśli zauważysz znaczny wzrost pinga lub utratę, to być może problem u operatora lub problem z maksymalnym nasyceniem łącza (nie wiemy jaki masz limit prędkości)

  2. Strona speedtest.net lub speedtest.pl, na której możesz przetestować prędkość internetu, najlepiej kilkukrotnie i w czasie gdy występują problemy np. z muzyką…

 

Sprawdzałeś Ostatnio znana dobra konfiguracja  - Enter ?
Sprawdzałeś Przywracanie systemu  z ostatnią datą kiedy było OK ?

Kontaktowałeś się z dostawcą internetu w tej sprawie ?

Sprawdzałeś na innych przeglądarkach ?

Sprawdzałeś na innych DNS-ach:

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

lub Open
208.67.222.222
208.67.220.220

Sprawdź dodatkowo:
Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza

Odnosi się również do optymalizacji łącza  :wink:

System od czasu do czasu jest czyszczony jakimś programem np. CCleaner?
Może już zaśmiecony i niedługo nie będziesz mieć internetu :frowning:
Czy na pewno logi z FRST są czyste ?

Polecam zmianę DNSa na 8.8.8.8 i jest git. Też miałem problem z wyświetlaniem niektórych stron. Po zmianie dnsów wszystko działa jak trzeba.

Dzięki ludzie!

ps. Czy można zostawić taki DNS? do normalnego codziennego używania?

 

Tak, to otwary DNS od Google https://developers.google.com/speed/public-dns/