Przycinanie komputera, sterowniki karty dźwiękowej

(Sebautd) #1

Witam. Nie wiem już do kogo się zwrócić... Pierwsza sprawa to są przycinki. Od kilku lat przycina mi się komputer na około 5 sekund, po czym odwiesza się na 5 sekund i na kolejne 5 znowu się zacina i tak w kółko dopóki nie zresetuje komputera. Znajomy mówił, że komputer mi się przegrzewa, tylko dziwne, że dzieje się to codziennie i o każdej porze roku i obojętnie czy jest zimno czy ciepło. Myślałem, że format coś da, niestety nadal się zacina, a przy tym wystąpił kolejny problem... Nie mam dźwięku. Sterowniki nie chcą się zainstalować a o to błąd: setup is unable to detect a supported product on your system ... Zgubiłem płytkę oryginalną ze sterownikami, a żadne z internetu nie działają. Moja karta dźwiękowa nazywa się tak: creative sb live series audio processor. Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję na szybką odpowiedź- bardzo mi na tym zależy, bo nie wytrzymam na takim dziadostwie, najchętniej bym wyrzucił ten złom przez okno.. A i jestem dosyć zielony jeśli chodzi o sprawy komputera, jak coś to pisać jakie informacje komputerowe są potrzebne- będę na bieżąco czekał na odpowiedzi.

Sprawdziłem temperaturę procesów:

speedfan.bmp

Pozdrawiam :slight_smile:

(djkamil09061991) #2

A więc podaj jeszcze SMART dysku z programu HDTune zakładka HEALTH.

Do do dzwięku to pokaż identyfikator tej karty, dajesz prawym przyciskiem myszy na ten wpis w menedzerze urządzeń (może to być wpis ze znakiem zapytania gdy nie ma sterowników) , następnie właściwości następnie zakładka szczegoły i z listy wybierasz identyfikatory sprzętu.

(Sebautd) #3

sss1.bmp

sss2.bmp

A tej karty tam nie ma są jakieś kodery-dekodery, urządzenia sterujące mediami, ale karty dźwiękowej nie ma.

(djkamil09061991) #4

Dysk jakieś tam bady miał ale zostały pozytywnie zremampowane i nie szykują sie następne.Jaki masz zasilacz marka i moc?

Dziwne mówisz ze nie ma karta sterowników a w menedzerze nie ma znaków zapytania itp, a weż wyciąg kartę, jak możesz włóz ją do innego slotu wtedy powinno ją na nowo wykryć.

(luger) #5

Na moje oko to przegrzewa się procesor, może masz źle założone chłodzenie albo pasta termo-przewodząca zamieniła się w kamień lub jest źle nałożona, ewentualnie może jest silikonowa, czyli prawie tak jakby jej nie było.

(Sebautd) #6

Wyciągałem kartę ale to samo. Program Everest czyta karta, sprawdzałem.

Dam screena:

dwiek.bmp

A na zasilaczu takie coś pisze:

FEEL III-400ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

TOTAL OUTPUT 400W

(luger) #7

Zasilacz mam taki sam i ciągnie od paru lat podkręcony sprzęt na Quadzie i grafikę GeForce 9800GT, do tego 3 sztuki HDD więc powstrzymajcie się od pisaniny, że ma zasilacz do kitu bo już czuję w kościach, że ktoś się do tego przymierza [-X :wink:

(Sebautd) #8

hehe :slight_smile:

Co do tej karty dźwiękowej, to na innym sterowniku wyskakuje inny błąd:

Instalator kX nie wykrył żadnych kompatybilnych urządzeń.

Spróbuj zrestarować komputer i ponownie uruchomić program instalacyjny. Upewnij się, że Twoja karta jest wspierana przez sterownik (zajrzyj do FAQ po więcej szczegółów).

(lazikar) #9

sebautd1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

(Sebautd) #10

Zmienione.

Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tej karty dźwiękowej ?

Bo jak na razie dzisiaj komputer się nie przycina, może już nie będzie, a teraz ubolewam nad tym, że nie mam głosu.

(luger) #11

Może spróbuj uaktualnić te sterowniki programem DriverMax.

(Sebautd) #12

Nic nie daje :confused: