Przycinanie komputera, sterowniki karty dźwiękowej

Witam. Nie wiem już do kogo się zwrócić… Pierwsza sprawa to są przycinki. Od kilku lat przycina mi się komputer na około 5 sekund, po czym odwiesza się na 5 sekund i na kolejne 5 znowu się zacina i tak w kółko dopóki nie zresetuje komputera. Znajomy mówił, że komputer mi się przegrzewa, tylko dziwne, że dzieje się to codziennie i o każdej porze roku i obojętnie czy jest zimno czy ciepło. Myślałem, że format coś da, niestety nadal się zacina, a przy tym wystąpił kolejny problem… Nie mam dźwięku. Sterowniki nie chcą się zainstalować a o to błąd: setup is unable to detect a supported product on your system … Zgubiłem płytkę oryginalną ze sterownikami, a żadne z internetu nie działają. Moja karta dźwiękowa nazywa się tak: creative sb live series audio processor. Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję na szybką odpowiedź- bardzo mi na tym zależy, bo nie wytrzymam na takim dziadostwie, najchętniej bym wyrzucił ten złom przez okno… A i jestem dosyć zielony jeśli chodzi o sprawy komputera, jak coś to pisać jakie informacje komputerowe są potrzebne- będę na bieżąco czekał na odpowiedzi.

Sprawdziłem temperaturę procesów:

speedfan.bmp

Pozdrawiam :slight_smile:

A więc podaj jeszcze SMART dysku z programu HDTune zakładka HEALTH.

Do do dzwięku to pokaż identyfikator tej karty, dajesz prawym przyciskiem myszy na ten wpis w menedzerze urządzeń (może to być wpis ze znakiem zapytania gdy nie ma sterowników) , następnie właściwości następnie zakładka szczegoły i z listy wybierasz identyfikatory sprzętu.

sss1.bmp

sss2.bmp

A tej karty tam nie ma są jakieś kodery-dekodery, urządzenia sterujące mediami, ale karty dźwiękowej nie ma.

Dysk jakieś tam bady miał ale zostały pozytywnie zremampowane i nie szykują sie następne.Jaki masz zasilacz marka i moc?

Dziwne mówisz ze nie ma karta sterowników a w menedzerze nie ma znaków zapytania itp, a weż wyciąg kartę, jak możesz włóz ją do innego slotu wtedy powinno ją na nowo wykryć.

Na moje oko to przegrzewa się procesor, może masz źle założone chłodzenie albo pasta termo-przewodząca zamieniła się w kamień lub jest źle nałożona, ewentualnie może jest silikonowa, czyli prawie tak jakby jej nie było.

Wyciągałem kartę ale to samo. Program Everest czyta karta, sprawdzałem.

Dam screena:

dwiek.bmp

A na zasilaczu takie coś pisze:

FEEL III-400ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

TOTAL OUTPUT 400W

Zasilacz mam taki sam i ciągnie od paru lat podkręcony sprzęt na Quadzie i grafikę GeForce 9800GT, do tego 3 sztuki HDD więc powstrzymajcie się od pisaniny, że ma zasilacz do kitu bo już czuję w kościach, że ktoś się do tego przymierza [-X :wink:

hehe :slight_smile:

Co do tej karty dźwiękowej, to na innym sterowniku wyskakuje inny błąd:

Instalator kX nie wykrył żadnych kompatybilnych urządzeń.

Spróbuj zrestarować komputer i ponownie uruchomić program instalacyjny. Upewnij się, że Twoja karta jest wspierana przez sterownik (zajrzyj do FAQ po więcej szczegółów).

sebautd1 , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Zmienione.

Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tej karty dźwiękowej ?

Bo jak na razie dzisiaj komputer się nie przycina, może już nie będzie, a teraz ubolewam nad tym, że nie mam głosu.

Może spróbuj uaktualnić te sterowniki programem DriverMax.

Nic nie daje :confused: