Przycinanie obrazu

Hej …

Od 2 dni mam problem z oglądaniem filmów w necie, jak i samej rozmowy na skype (cam)

Mianowicie, oglądanie filmów w necie na rożnych stronach wiąże sie z sekundowym przycięciem obrazu (dźwięk idzie dalej), i tak ciągle, czasami przerwa pomiędzy przycięciem trwa 3 minuty, czasami 10-20 minut i tak przez cały czas trwania filmu, to samo jest z rozmowa na skype (przy kamerkach), 2-ga osoba zostaje przycięta na sekundę, po czym obraz wraca i można rozmawiać dalej…

Przedwczoraj zmieniałem system win 7 z 32b na 64 bitowy, przed zmiana systemu wszystko płynnie chodziło, filmy,skype itd… nie było mowy o małych przycięciach obrazu
Filmiki na YT działają bez najmniejszych lagów
Gry chodzą płynie nawet widzę wzrost klatek, ale w filmach klops

Próbowałem już:

  • Nowe i stare sterowniki graficzne
  • Nowy i stary flash player
  • Instalacja bibliotek,Direct itd…
  • Instalacja sterowników pod architekturę 64bit
  • Stara i nowa wersja skype

I tutaj już sie zawiesiłem bo nie wiem co dalej zrobić/zainstalować/odinstalować ,aby to chodziło jak wcześniej
(( nie będę wymieniał specyfikacji kompa, bo przecie ładnie śmigało, net tez szybki speed test ~50 Mb))

czekam na jakaś rade lub nakierowanie na tor jak to rozwiązać, by się nie przycinało, filmy jeszcze zniosę, ale skype … ;(

Masz zbyt słabą moc procesora. Przejście na 64 bitowy system operacyjny spowodowało, że nie jest on kompatybilny z Twoim procesorem i tak dalej. Wykorzysywanie jego wzrosło, a tym samym nie ma on tak wysokiej mocy obliczeniowej jak przedtem dla odtwarzania filmów czy innych tego typu rzeczy. Zalecam powrót do 32 bitowej wersji systemu operacyjnego lub zmiany sprzętu bądź procesora.

Wątpię by, “Intel® Core™2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz” był za slaby na system 64bit, lub nie obsługiwał tego… szczególnie jeśli ma dopisek “Zbiór instrukcji x86, x86-64”, a pierwszy system co był zainstalowany to vista 64bit :wink: - a sam system vista jest bardziej zżerający niz seven …

System 64-bitowy ma nieco większe zapotrzebowania .
2 rdzenie 2,26 Ghz to bardzo mało, moim zdaniem za mało na 64-bitowy sys. operacyjny.
Efekty jak sam mówisz są widoczne.
Proponowałbym powrót na architekturę -32 bitową

Wrzucisz dwa screeny z najnowszego programu Aida64:

  1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart - ma być cały.

Ile masz pamięci ram?

Co to za sprzęt?

@Rava >> wybacz ,ale na 64 widziałem laptopy na Pentiumie (1 rdzen), a tutaj nie udźwignie?..
zresztą wole mieć 8 gb ramu niz tylko 3 …

@JNJN, Ramu 8GB, to laptop ASUS’a x57vn (z dodanymi kośćmi ramu ,były sprawdzane memtest)
SCREEN(1)
SCREEN(2)

Screeny przy oglądaniu filmu

1 polubienie
This text will be hidden - OT

Dałeś za dużo o 1 falę i nie widać do kogo pisałeś że wolisz mieć więcej RAM - ciekawa funkcja formatowania dla kodów za pomocą ~~~ :wink:

PS. screeny możesz wstawiać opcją dodaj - image

Masz podejrzany dysk, wymaga przynajmniej zerowania w MHDD + remap, po operacji zdjęcia z funkcji F8 i F4.

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

Podstawa, parametr C4.

Niepokojący parametr BF? nie upadł?

No i ma mnóstwo godzin pracy.

Uruchom jeszcze program Core Temp, pograj z 30 minut i wrzuć tu screen z temperatur.

Ile lat ma laptop?

Edit:

Przedwczoraj zmieniałem system win 7 z 32b na 64 bitowy

I to może być problem dyskowy, dokąd był na starym systemie było OK.