Przycinanie się dźwięku, gdy dysk lub cdk pracuje

Witam,

Moja konfiguracja:

Płyta: Gigabyte GA-81945GZME-RH

Procesor: PENTIUM 4 3.2 GHz 1MB L2 Cache, 800 MHz FSB

Pamięci: 1 GB na szynie 533 Mhz (DUAL) firmy KINGSTONE

Dysk: SEAGATE 250 GB SATA (st3250620AS)

Dźwiękowa zintegrowana + MAYA44,

Graficzna zintegrowana

Dodatkowo mam stary dysk SEAGATE 40 GB 7.200 obr/m podłączony na IDE razem z nagrywarką DVD firmy BTC (model 1108).

Problem polega na tym, że na świeżo zainstalowanym systemie, podczas np. instalacji czegoś z CD, ewentualnie wypalania na CD komputer się przycina, może nie tak jak dźwięk, który zaczyna spowalniać. Niegdyś gdy miałem starą płytę z chipsetem VIA pomagało zainstalowanie najnowszych sterowników, jednak do tego chipseta którym jest INTEL 945GZ bodajże, na stronie producenta płyty i chipseta ubogo w drivery, jest jedynie pakiet definicji INF, po których zainstalowaniu, nadal jest to samo. Warto dodać, że podczas nagrywania wczoraj DVD z prędkością 4x (3.2 gb zajmowało wszystko) normalnie koło max 30 min powinien to zrobić, robił przeszło godzine. Non-stop bufor skakał. Nie jest to wina DVD, gdyż jeszcze w poniedziałek przed kupnem nowych wnętrzności, pracowałem na płycie GIGABYTE K8N51GMF-9 z procesorem Sempron 3000 wszystko działało ekstra. Miał może ktoś taką jazdę z tą płytą, albo prockiem ?

Dysk 40 GB podłączony jako master, DVD jako slave, wymiana paska nic nie dała - jednym słowem - rozkładam ręce :frowning: Ktoś pomoże ?

Pozdrawiam,

Sprawdź tryby pracy dysku i napędu (DMA) - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

DMA zbytnio nic nie dało, choć rzeczywiście nie było ustawione. Testuje teraz przegrywając z dysku na dysk, i wygląda, że jest lepiej, jednak strasznie spowalnia komputer. Uwzględniając 1 GB szybkiego ramu, dysk 7.200 na sata (z ktorego na ktorego kopiuje) i procesor - poddaje sie juz :frowning: To, że CD’k tak robił, to była ewidentna wina Nero, ale czemu przy kopiowaniu scina ? Tak jak by priorytety były źle ustawione. Jakieś inne pomysły ?

Złączono Posta : 12.01.2007 (Pią) 23:38

I wychodzi na to, że płyta albo jest pierdyknięta, albo poprostu gigabyte wydał bubla - większość linuxów, które wcześniej instalowały mi się bez problemu, teraz nagle nie chcą. Odłączyłem stary dysk i na taśmie zostawiłem jedynie dvd które ma UDMA 66 i choć we właściwościach ustawiłem UDMA jeśli dostępne, to niżej pisze tryb PIO. Nadal podczas kopiowania danych z cd czy dvd przycina jak ■■■■■■■. Jednym słowem zawiodłem się na GIGABYTE’cie. Jeszcze walne pod szereg testów płyte i oddaje do gwarancji, bo tak się pracować nie da :confused: Pozdrawiam,