Przycinanie sie filmow avi na Windows 8Pro x64

Witam.

Szukalem i kopalem, ale nie znalazlem odpowiedniego watku ktory by mi odpowiedzial na moje pytanie.

A mianowicie:

Ogladam filmy poprzez BSPlayer.

Filmy .avi momentammi przycinaja sie, na sekunde lub na ciut dluzej.

Filmy mkv odtwarzaja sie bez problemo, tak samo jak mp4.

Sprawdzalem kodeki: ffdshow, k-lite kodec, cccp, win8 codec pack.

Pierw tylko full k-lite kodec - sie dzieje. opcje livecodec na wszystko - sie dzieje.

Tylko ffdshow - sie dzieje.

k-lite + ffdshow - sie dzieje.

cccp tylko - sie dzieje.

ffdshow + win8 kodec pack - sie dzeje.

cccp + ffdshow (najnowsza wersja) - sie dzeje.

cccp + win8 kodec pack - sie dzieje.

Czy to zla kompilacja kodekow, czy tylko jakies konkretne ustawenia np ffdshow video kodec ??

I prosze nie piszcie zmien odtwarzacz, bo nie chce i nie zamierzam.

Na win7 BSPlayer dzialal bez problemow, a na 8 sie dzieje nie tak dobrze.

Bede wdzieczny za pomoc.

Dziekuje

Po wszelkich doświadczeniach z kodekami na Windows 8 PRO with Media Center x64 zostałem przy K-LITE Mega Codec Pack (aktualnie wersja 9.6.7).

Filmy (avi, mp4 - zarówno HD jak HD Ready) odtwarzam głównie w Windows Media Player (desktop) i Windows Media Center. Nie mam żadnych kłopotów.

Filmy (mkv - sporadycznie) - tylko Windows Media Player (WMC jakoś nie toleruje matroski).

Jeżeli nie chcesz zmieniać BSPlayera to: odinstaluj wszystko co ma związek z jakimikolwiek kodekami, przeczyść system i rejestr (np. CCleanerem), zrestartuj kompa i zainstaluj najnowszą wersję K-Lite Mega.

Potem sprawdź (zainstalowany razem z kodekami) jak Media Player Classic oraz Windows Media Player odtwarzają filmy i porównaj z Twoim BSPlayerem.

Po pierwsze - czy sprawdzałeś świeżo po instalacji systemu, jakie typy plików wideo mogą być odtwarzane BEZ instalacji kodeków? Zapewne instalowanie kodeków zostało Ci z czasów XP-ka (co też tak czyniłem), jednak po zakupie Win7 nie było filmu (oprócz tego z rozszerzeniem .mkv), który by nie poszedł w odtwarzaczu (tym systemowym). Żadnych przycinek, żadnego klatkowania (nawet tych po kilkanaście Gb filmu z końcówką .m2ts).

Tak więc odinstaluj te wszystkie kodeki, przeczyść rejestr jak kolega wyżej opisał i sprawdź, bez instalowania dodatkowych kodeków, jakie filmy możesz odtworzyć.

Nie musisz instalować żadnych kodeków i ryzykować, że niechcąco zaśmiecisz sobie system, wybierając nieodpowiedni zestaw.

VLC Media Player ma kodeki wbudowane i odtwarza wszystkie pliki audio, video, podcasty i strumienie bez kodeków.

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html

Drodzy koledzy - BSPlayer nie odtwarza mi zadnych filmow bez kodekow, jestem na swiezym systemie, zainstalowalem go zaledwie tydz temu.

Nie uzywam odtwarzacza systemowego, brakuje mu w nim niektorych opcji, ktore bsp akurat posiada - wszystko w jednym oknie zarowno film jak i lista, mozliwosc wylaczenia lapka lub tylko wygaszenie albo uspienie po zakonczeniu odtwarzania, prosta funcja manipulowania polozeniem napisow i jeszcze kilka innych.

I chyba najwazniejsze - mozliwosc polaczenia myszy funkcyjnej Logitecha z odpowiednimi zadaniami playera.

Ps. Nie lubie VLC i Gooma, BSPlayer jest moim ulubionym.

I wole znalezc rozwiazanie aby w tym dzialalo, bo jesli na 7 sie dalo to i na tym rowniez powinno sie dac.

Gargamel

Dziekuje za wskazowke, Tej paczki nie sprawdzalem.

Ps. Ktora najlepiej wybrac opcje na instalacje ??

Full ??

Ja instaluję zawsze full.

Korzystam z kmplayera, nie mam zainstalowanych żadnych kodeków a mimo to odtwarzam wszystkie formaty plików. Wystarczy odpowiednio skonfigurować program. Do tego Realspeak-Agata więc również mam lektora i nie mam zadnych problemów. Pozdrawiam.

miałem podobny problem w czasie oglodania filmów na kilka sekund zatrzymywał się obraz albo w grach wyświetlało sterownik karty uleg awarii ale odzyskał sprawność problem zapisywalo monitor niezawodności LiveKernelEvent

problem polegał na tym ze kodeki K-Lite Codec Pack 9.6.5 Full robili problem po w graniu kodeków CCCP problem znik

riko85 - pomimo zainstalowanego klcp 9.6.5 full zainstalowales cccp ??

Czyli miales dwa na raz i powiadasz ze problem zniknal ??

Hmmm … klcp + cccp - takiego zestawienia nie sprawdzalem :slight_smile:

Dzieki.

Sprawdze i ta opcje.

Dam znac co mi wyszlo.

nie K-Lite Codec Pack 9.6.5 Full usónełem jak dobrze pamiętam w poprzednim systemie tak samo się robiło

Zainstalowalem gargamelu full, i to samo - na avi sie przycina, na mp4 dziala plynnie, mkv dziala ladnie.

Moze jakies wewnetrzne ustawienia w ffdshow video ?

A moze jakis konkretny renderer obrazu ?

Koncza mi sie pomysly…

Nie korzystam z ffdshow - wszystko ustawiam na LAV

Czyli w wyborze pakietu instalacyjnego - opcje LAV na wszystko ??

Sprawdzam.

Dam znac jutro jaki wynik.

Dzieki.

Dodane 12.01.2013 (So) 0:51

OK - sprawdzilem.

I nic nie zmienilo sie.

Juz zaczalem myslec ze moze to z dyskiem cos nie tak, mialem w AHCI, zmienilem na IDE - i tez nic.

Kodeki nic mi nie zmienily,

To zostaje sprawdzic player - VLC.

A moze kts jeszcze ma jakis inny pomysl ??