Przycinanie sie gier:(

Witam

Mam ten sam problem 2 msc temu wgralem sobie vistę 64bit i wszystkie gry mi przycina dodam że nie zawsze

Nieraz gdy włączę komp gram kilka godzin i gry dzialają plynnie .Wyłącze i włącze komp jeszcze raz i już przycina

Zauważyłem że gdy przycina to dysk mocno mieli

Na windowsie Xp podczas grania moglem sobie sciagać dane z sieci i gra dzialala plynnie a teraz na Viscie zaraz gra przycina

podejrzewam że może dysk jest za wolny sam już nie wiem co mam zrobić

mój sprzęt to

płyta Gigabyte GA-G33M -S2

procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

karta graf EVGA e-GeForce GTX 280

pamięć 4x1024MB 800mhz

dysk seagate ST34008322AS 400 GB

Zasilacz cheiftec 650

pozdrawiam

Panowie i trzeba tu dodać że w grach tych raczej nie ma spadków klatek tylko są same przycięcia, brak płynności, np. u mnie fifa 09 fps między 50-60 a gra od czasu do czasu się przytnie.

Mi akurat fifa 09 całkiem dobrze chodzi, raczej to nie wina naszego sprzętu tylko Visty :frowning:

A ja mam że dziwięk się mi ucina a w grz The sims 2 grafika się psuje. :-x

lucyfer9 potwierdzam to wna Visty. A tak wogule to z tymi starszymi grami jest więcej problemu.

To nie jest wina Visty. Bardzo wielu osób gry na niej działają OK. Był kiedys test porównania szybkości działania gier na Viście SP1 i XP SP3. Na tym samym sprzęcie Vista osiągała kilka FPSów więcej niż XP.

No właśnie. Kiedyś? Teraz jest teraz. Wchodzą nowe łatki które naprawiają jedno a psują drugie. Niestety u mnie Counter Strike przycina a jeszcze miesiąc temu dało się grać na maksymalnych detalaćh a i tak ilość fps była ciągle powyżej 100. Obecnie grając na świeżej instalacji systemu i na niższej rozdzielczości jest to samo :frowning: Porażka.

Testy gier a granie w nie, to 2 inne rzeczy. Niewiadomo co ludzie robią z systemem, może usługi najmniej potrzebne usuwają… nie wiesz jak wygląda ich Vista, może mają skórke z win 98 dla zdobycia FPS’ów.

U siebie kiedyś testowałem wyłączanie usług, i dostosowanie wyglądu do “najlepszej wydajności”. Nic to nie dało, to już nie te czasy. Teraz zwolnienie tych 5MB RAMu nie wpływa na wydajność tak drastycznie jak kiedyś.

hmmm jakie taktowanie pamięci ram ??

jaka prędkość dysku ? i bufor ?

1680x1050 na full detalach może ciąć spróbuj fulla i np na 1440x900 jak pomoże to próbuj w na 1680x1050 ale z mniejszymi detalami

wyłącz torrenty itp :slight_smile:

nie da sie grać przez neta z torrentami ze względu na ping XD