Przycinanie sie gier:(

Witam jestem posiadaczem Visty… już od pewnego czasu. Mam następujący problem, tną mi się gry od początku używania Visty. Nie wiem czy na XP jest tak samo, takie jak CoD4 (mapy tam gdzie jest dużo trawy) i Need for Speed: Undercover. NIe wiem, może mam za słaby sprzęt, albo za dużą rozdziałkę.

Moja konfiguracja kompa:

C2D 8400

4 GB Ramu

Geforce GTX 260

gram na rozdzielczości 1680 x 1050

PS. To nie jest żadny temat dla pochwalenia się, poprostu mam taki problem i nie wiem co mam robić :frowning:

zmień na xp :wink:

a masz wszystkie stery i directx zainstalowane ? (najnowsze) :stuck_out_tongue:

Przycinanie można rozpatrywać dwuznacznie, napisz czy gra się zacina, czy po prostu czasem spada drastycznie liczba fps.

Ściągnij sobie Frapsa, odpal i uruchom grę, zobacz ile masz fps i kiedy. Jaka gra tak a propose?

mam najnowsze stery 180.48 directx także,

mam spadek fpsów,

pisałem,że CoD4 i NFS: Undercover

Jeżeli raz na jakiś czas fps spada do 15-20 kiedy na ekranie “więcej się dzieje” to jest normalne

heh tylko to jest b. wkurzające bo wyglada jak bym włączył spowolnie w NFS, a natomiast w CoD4 nie mogę wcelować ;/

A jak często to się zdarza? Pracuje u ciebie coś w tle? Masz antywirusa ustawionego żeby sprawdzał aktualizacje co 5 minut?

Zmniejsz trochę detale

Mam Nortona IS 2009, na czas gry włączam tryb dyskretny, no według mnie na tej karcie powinienem grać na full detalach, bez żadnych przycinek itd. ;/

Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje do Visty?

Karta jest jedną z najlepszych jeśli chodzi o pojedyncze gpu, ale na full detalach przy takiej rozdziałce we wszystko nie pograsz np w Crysisa.

W 2001 roku jak kupowałeś kompa to starczył ci na 2-3 lata grania na full detalach, szkoda że teraz tak nie ma #-o

W Crysisa nie pogra, ale we wszystkie inne gry na maksymalnych detalach w takiej rozdzielczości powinno pięknie chodzić.

Więc masz dowód, że nie chodzą pięknie. Nie wiem jak z innymi grami, ale na youtube odpalili Crysisa (max detale i wysoka rozdzielczość)na 3x SLI GTX280 i spadało do 40FPS. NFS Undercover jest o rok młodszy i wydany przez tę samą firmę, a wymagania sprzętowe ma podobne.

Aktualizacje non stop instaluje jakiekolwiek wyjdą…

“NFS Undercover jest o rok młodszy i wydany przez tę samą firmę, a wymagania sprzętowe ma podobne.”

Wątpie, w to co powiedziałeś, ponieważ, Undercover wydała firma BlackBox, a nie Crytek, a Electronic Arts tylko sprzedają.

Coś musi być skopane, w Viście, ponieważ na Win7 v.6801, nie przycinało się w ogóle :frowning: Znaczy nie przycinał się CoD4 a z Undercoverem to nie wiem.

Spróbuj wyłączyć internet, antywirusa i wyłączyć niepotrzebne procesy, usługi…

A może masz jakiegoś syfa w systemie, daj logi z Hijackthis i Combofix.

sorx ale jak mam wyłączyć neta i grać w MP xD antywirus, Nortona “nie ma” na kompie:P, znaczy nie czuje sie go. Nie wiem, jakie procesy wyłączyć:P

To tak jak napisał kolega wyżej, daj logi…

A ja muszę opisać swój problem. Otóż po miesięcznej przerwie w Counter-Strike postanowiłem zagrać w niego. Odpalam Steam uruchamiam grę i ku memu ździwieniu ilość FPS nie jest stała jaka do tej pory mialem (100fps) tylko skacze w dół i przy większych akcjach widać znaczne spowolnienie przycinanie :shock: Co jak co ale pierwszy raz to uświadczyłem a mój sprzęt (laptop) do CS jest bardzo dobry. C2D 2.1GHz, 3GB RAM, 8600GS 512 MB pamięci własnej. Nie wiem co jest grane. Najciekawsze jest to że po zainstalowaniu czystego systemu (w moim przypadku Vista) i zainstalowaniu CS dzieje się dokładnie tak samo :evil: I teraz nasuwa się pytanie, albo jakaś aktualizacja Visty skopała coś w wydajności Visty, albo aktualizacja Steam wprowadza jakiś błąd. Faktem jest to że jeszcze we wrześniu i przez cały okres wakacji CS chodził jak złoto zero szarpnięć. Teraz się nie da grać. Ma ktoś podobny problem? Wie coś na ten temat?

Być może już wiem w czym macie problem (u mnie występuje tylko z grą UrbanTerror, ale Wam też powinno pomóc.

Opisze to na przykładzie swojego kompa:

po włączeniu Visty i załadowaniu tych wszystkich gadzetow, programów startowych wykorzystanie ramu wynosi u mnie 34% (sprawdzam na gadżecie) a po minucie nagle zmniejsza się do 24%

Jak uruchomię grę kiedy jeszcze wykorzystanie ramu wynosi 34% to rzeczywiście FPS spadają co kilka sekund i tnie, kiedy uruchomie jak jest 24% sprawa wygląda znacznie lepiej :slight_smile:

Drugą sprawą jest:

na ikonkę gry prawy przycisk myszy>właściwości>zgodność>wyłącz kompozycje pulpitu, i wizualne

Napiszcie czy pomogło