Przycinanie się gier

Witam. Mam problem, który objawił się już w kilku grach. Z reguły w tych nowszych.

Chodzi o to, że gdy gram wszystko chodzi ładnie, ale w nieokreślonych momentach gra zaczyna strasznie przycinać. Po jakimś czasie(albo po wyłączeniu gry) wszystko wraca do normy.

Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz

Pamięć: (RAM) 2,00 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT

System: 32-bitowy system Vista SP2

Problem występuje od jakiegoś czasu, a komputer nie powinien mieć większych problemów z pociągnięciem tych gier.

Czy ktoś potrafi zdiagnozować ten problem i pomóc w jego rozwiązaniu?

Pozdrawiam.

A nie wyłączałeś czasem pamięci wirtualnej? Jeśli tak to włącz ją ponownie. Zobacz jakie programy startują z systemem (start-msconifg.exe-uruchamianie), któryś z nich musi nie być kompatybilny z vistą i następuję wyciek pamięci.

Ew. sprawdź programem Everest temperatury sprzętu (zwłaszcza grafiki) czy się nie palą.

Przeczyść kompa CCleanerem.

Po za tym kompa masz raczej słabego więc nie dziw się, że ci się nowe gry tną (zwłaszcza po jakimś czasie jak ci się nagromadzi syfu w systemie, który po reboocie jest usuwany).

Spróbuj wyłączyć też antywirusa.

Wyłącz harmonogram defragmentacji dysków (prawym na dysk - defragmentuj - wyłącz harmonogram) - a także automatyczne okresowe skanowanie dysku przez windows defender (uruchom go - narzędzie - opcje i tam powyłączaj wszystko).

Spróbuj w czasie gry nie używam innych programów (zamknij wszystko co pokazuje się obok zegara) i nie ściagaj nic w czasie gry.

Hmm

  1. Quad z 2.5GHz to mało podkręć do 3,5GHz - 4,1GHz

  2. 9600GT to okrojony 8800GT a wiec słaba grafika możesz podkręcić

  3. Vista i 2GB Ramu ? dla nowych gier to za mało

A więc nie dziw się że gry ci przycinają.

Diagnoza ? podkręć sprzęt i dokup ramu.

CCleaner’a używam co kilka dni. Nic się nie pali. Harmonogram wyłączony.

Podczas gry wszystko co niepotrzebne też jest wyłączane.

Chodzi o to, że nigdy wcześniej z grami z którymi mam problem nic się nie działo. Śmigało wszystko.

Problem pojawił się może jakiś miesiąc temu, grając w modern warfare 2. Przy okazji spadał mi ping. Po kilku minutach wszystko wracało do normy. Ale robi się to irytujące - szczególnie w sieciówkach.

Zastanawiam się nad formatem i przerzuceniem się na Seven

Napisz jeszcze jakiego masz antywirusa? A może to jakieś internet security? Spróbuj usunąć to to na chwile i zobacz wtedy. Spróbuj też wyłaczyć zapore (nawet tą windowsową).

Avast.

Spróbuję.

Nic.

Dodane 15.03.2010 (Pn) 17:25

BUMP

Hmm no to tylko reinstall. Sorry wiem, że to wkurzające, ale nawet Linux nie będzie wiecznie “żeśki”.