Przycinanie się gier

Witam. Mam taki problem.

Otóż gram na bardzo wysokich detalach w takie gry jak GTA 4 ,Mafia 2 ,Test Drive Unlimited 2 i gry przycinają mi się. Sprawdzałem na http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ wymagania gier i porównywałem do mojego sprzętu i mój sprzęt spełnia wszystkie wymagania ,lecz gry się przycinają i nie wiem co zrobić. Po włączeniu gier gram normalnie bez przycinek lecz po jakimś czasie zaczyna się ścinanie ,gra się przycina ,później jest normalnie i znowu po jakiś czasie się przycina. Grając w Battlefield 3 na wysokich detalach gra nawet nie chce się zaciąć a ma największe wymagania z wymienionych gier.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD X4 QUAD FX-4100

Karta Graficzna: GIGABYTE Geforce GTX 460 SE 1024MB DDR5

Pamięć RAM: PATRIOT 8 GB DDR3 1333MHz

Płyta Głowna: MSI 760GM-P21

Zasilacz: 600 WATT MODECOM LOGIC SILENT

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate (Service Pack 1) 64-Bit

Sterowniki do karty graficznej jak i płyty głównej są najnowsze.

Z początku myślałem że może jest to spowodowane przegrzaniem karty graficznej ,bądź procesora ,lecz sprawdziłem programem GPU-Z i temperatura grafiki normalnie jak i z włączonym GTA 4 wynosi 35-45 stopni ,a temperatury procesora nie nogę sprawdzić ,próbowałem programem AIDA32 ale nie pokazuje temperatury.

Komputer kupowany był na allegro złożony.

Proszę o pomoc ,gdyż raczej na takim sprzęcie wymienione gry nie powinny się przycinać a jednak mnie to trochę martwi że się przycina :-(.

Pozdrawiam

GTX 460 SE to średnia karta, za słaba by grać na max detalach przy wysokiej rozdzielczości :wink: Poza tym, polecam zakup markowego zasilacza - za drogi sprzęt masz, by go ujarać modecomem…

PS: BF3 ma większe wymagania co do procesora, graficznie jest dobrze zoptymalizowana.

PS2: gry oryginalne?

Dziwi mnie kapkę tak niska temperatura karty graficznej przy korzystaniu z gry 45 stopni to jak dla mnie za mało ( no chyba że korzystasz z bardzo dobrego chłodzenia wodnego ) .

Dodane 08.01.2012 (N) 11:09

Co do sprawdzenia temp procka polecam programik RealTempGT . Jeden z lepszych i nieprzekłamujących programów do sprawdzenia temp na procku .

Zasilacz był od razu w komputerze ,kupowany był bodajże w sklepie o nazwie PCStore.

BF3 zalecana grafikę ma GTX570 więc zdziwiło mnie to że BF3 nie tnie się ,a pozostałe gry tak.

Gry nie są oryginalne ,jedynie do GTA 4 i TDU 2 mam zakupione Seriale. Jedynie BF3 był jako prezent do komputera ,wystarczyło podać kod promocyjny w Origonie i pobrać grę.

Nie posiadam chłodzenia wodnego.

Rahim96 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ok dzięki za odpowiedź ,mam też kolejne pytanie.

Mówiąc inaczej ta karta graficzna nie jest specjalnie dobra ,a zależy mi jednak na tych najwyższych detalach.

Planuje zmienić kartę na GTX560 co wy sądzicie o tej karcie? Opłaca się ją zakupić?

Troszkę źle zrobiłem ,gdyż parę dni po zakupie owego komputera pojawił się nowy zestaw właśnie z GTX560 ,wystarczyło by ze dopłacił bym 200 zł.

A więc co wy sądzicie o GTX560?.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam