Przycinanie się komputera, podejrzewam temp

Otóż mam problem, jakiś czasu temu zainstalowałem Cod’a Modern Warfare 2. Po około 1,5 h- 2 h gry nagle wszystko zaczęło się ścinać, myszka tak chodziła jak by miała ogon. Wirów nie było bo był robiony tydzień temu format, zrobiłem przywracanie systemu i problem znikną. Zainstalowałem Cod’a pograłem 2 dni i dzisiaj znowu to samo. W COD’a gram na low detalach i tylko tekstury na medium, nie mam super laptopa więc COD’a działa w miarę dobrze, około 30 fps. Czasem zdarzy się zacięcie gry na jakieś 20 sec max. Nie wiem od czego, czy się komp grzeje czy co jest grane. Jakiś tydzień temu miałem ten sam problem, nic nie pomagało więc zrobiłem formata. Wątpie aby były wiry bo nic nie pobierałem.

a podaj specyfikacje komputera

myślę że możliwe że się przegrzewa po prostu graj w coda i jak zacznie się zacinać wyłącz komputer na przynajmniej 20 minut i go włącz i sprawdź czy będzie działać cod normalnie

Intel Core 2 Duo

3GB Ram 333Mhz

Win xp

Ati Radeon Mobility HD 3470, 512 mb.

Właśnie przed chwilą włączyłem kompa. Był wyłączony 20 min, niby lepiej chodzi, lecz nadal chwilami łapię te swoje “zwiechy” jak słucham muzy. Nie wiem od czego to jest, niby komp wystygł. Wczoraj dobrze chodził, nagle ni z gruchy ni z pietruchy złapał ściny jakieś 40 min temu. Jak coś pobieram to są, lub instaluje. Właśnie pobrałem EVERESTA i był lagi. Teraz temp procka 56 stopni a dysku 43 stopnie. Nie wiem czy zrobić przywracanie, chciałbym się dowiedzieć od czego to może być.

Radziłbym Ci coś zrobić z tym dyskiem, bo to nie za dobrze, ze dysk ma 43 stopnie.

Na początek wyczyść komputer.I czy masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Nie mam dodatkowych wentylatorów. Teraz dysk ma 36 stopni, komp był wyłączony przez ponad 30 min ostygł lecz nadal są te ściny. Nie wiem dlaczego kiedyś podziałało przywracanie systemu. A czy może to być przez brak osłonki na dysk ? Dysk mam bezpośredni w laptopie, nie mam tej osłonki co się przykręca do dysku aby był stabilny. Zrobiłem przed chwilą przywracanie systemu, nadal tnie. I jest nawet gorzej, sam nie wiem może jakiś wir ? Dać logi z OTL ?

W niczym ta osłonka nie przeszkadza.Przeskanować możesz malwarebytes.

Skanuje Malware, na razie jakieś 2 syfy znalazło. Jak to nie pomoże to chyba format zostaje.

@EDIT

Malware wykrył 2 trojany. Jeden w pliku który pobrałem, lecz go nawet nie otwierałem a drugi w rejestrze. Lecz po usunięci nadal te “lagi”. Nie wiem co mam zrobić. Podejrzewam, że jakiś syf na kompie może być. Bo on temperatur to raczej nie, skoro komp ostygł a nadal te lagi. A po za tym teraz co chwilę zwiechy łapie, jak wchodzę np. na youtube to ścina przeglądarkę. Chyba format ratuje.

A co do temperatury procka musisz wyczyścić radiator bo jest pewnie przykurzony i jak po czyszczeniu będzie wysoka temperatura musisz zainwestować w wentylator odprowadzający ciepło z obudowy :slight_smile: .

Spróbuj skorzystać z programu TuneUp Utilities, jeżeli on nie usprawni pracy systemu, to zostaje Ci reinstall systemu.

Lagi trochę ustąpiły lecz nadal czasami przymuli, lecz jest to słabsze niż wcześniej. Nie wiem czy to jakiś syf nadal w kompie czy co ;/ Przeskanuje jeszcze jutro kompa jak nie to chyba format. TuneUP znalazł ponad 200 problemów, chyba że zrobię defragmentację dysku lecz nie wiem czy to pomoże coś.

Może jeszcze przeskanować skanerem z jakiegoś antywirusa.

Owszem, defragmentacja może wpłynąć na wydajność, ponieważ skraca czas dostępu do plików. Poczytaj sobie dokładnie na czym polega fragmentacja plików, a zrozumiesz o co dokładnie chodzi. Nie zaszkodziłoby również wykonać defragmentacji rejestru, którą również wykonasz programem TuneUp Utilities.

Chyba coś komp nie wydala od COD’a ale coś. Zrobiłem formata wczoraj, wszystko ładnie chodziło. Teraz pograłem w COD’a z 30 min i nagle zaczęły się ściny. Nie mocne ale widać są. Ale dalej nie wiem dlaczego format pomaga.

@EDIT

Teraz ustały, takie chwilowe były po wykasowanie COD’a. Pewnie to od COD’a. COD nie jest oryginalny, kolega też go ma i nic się nie dzieje. Komp nie wydala albo coś z COD’em.

Piracki to się nie ma co się dziwić.

po prostu coś ci się instaluje razem z codem i używa procka podczas grania w coda

najlepiej będzie jeśli przestaniesz piracić i zaczniesz kupować gry wtedy problem sam się rozwiąże

Też myślę, że coś od COD’a. Po przywracaniu systemu do wczoraj czyli dnia formata wszystko wróciło do normy. W gry nie gram dużo bo czasu nie mam wiadomo, że nie będę kupował gry aby pobrać 2 - 3 dni. Ale dzięki za pomoc.

ja tam widze nawyki

ale niestety gry teraz się kupuje żeby pograć 2-3 dni dłuższych gier to nie ma no chyba że mają multiplayer ale single to raczej są krótkie no chyba ze baimy sie w listonosza że biegamy po całej mapie z 1 strony na 2 trzeba mieć 15minut to się nie dziwie że gra długo działa

ale to już lepiej pożycz grę od kogoś nisz piracić bo później nawet format nie pomorze