Przycinanie się obrazu i filmów

Mam problem z przycinaniem się obrazu i filmów (nie ważne czy chodzi o filmy na youtube czy z dysku).

Obraz zacina mi się np. podczas przewijania ekranu w dół. Przewija się przez chwilę, po czym stopuje, a za chwilę nadgania całe przewijanie po przyblokowaniu.

Jeśli natomiast chodzi o filmy, jak już pisałam youtube mi się zacina - zarówno jeśli chodzi o obraz jak i o dźwięk. A jeśli chodzi o filmy z dysku/USB mam identyczny kłopot z odtwarzaniem - o ile jeszcze dźwięk przycina się z małą częstotliwością, o tyle obraz przycina się o wiele bardziej. Później dźwięk mi się kończy, a obraz nadal się wyświetla, czyli zupełnie nie idą ze sobą w parze.

ALLPlayer sobie nie poradził mimo wszystkich kodeków i tego, że powinno być w porządku, później zainstalowałam Media Player Classic - jest trochę lepiej, ale i tak nie rozwiązuje wszystkich moich problemów, nawet jeśli chodzi o korzystanie z youtube.

Specyfikacja netbooka:

SAMSUNG N145 plus,

Windows 7 starter,

Procesor Intel Atom CPU N450 1.66GHz 1.67GHz

Typ systemu: 32-bitowy system operacyjny

Jak myślicie, czego mi brakuje i ogólnie co mogę z tym zrobić?

Jestem kobietą, więc proszę tłumaczcie mi jak łosiowi. :oops:

Jeśli zapomniałam jakichś istotnych danych powiedzcie mi tylko gdzie je znajdę i od razu wklejam :slight_smile:

Pewnie coś ze sterownikiem grafiki. W menadżerze urządzeń można sprawdzić, czy sterowniki działają poprawnie.

sprawdziłam, zaktualizowałam sterownik grafiki - okazało się, że tego potrzebował.

jeśli chodzi o youtube jest nieco lepiej, ale nie idealnie,

filmy z dysku jak sie przycinaly, tak dalej się przycinają. :expressionless:

sprawdź odtwarzacz vlc

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html