Przycinki obrazu i dźwięku [Windows 7]

Witam!

Mam mały ale irytujący problem. Mianowicie jeszcze nie dawno miałem Windows XP, ale jak to bywa po prostu znudził mi się i postanowiłem zakupić Windows 7 Ultimate 32Bit!

Na początku było wszystko OK, ale po jakiś 2 miesiącach zaczęły się problemy :frowning: Gdy wejdę do gry jest wszystko dobrze dopiero jak zacznę grać to obraz co jakieś 3 sekundy przytnie się, ale na bardzo krótki czas. Może wydawać się, że mój problem jest nikły lecz tak nie jest. Niestety gdy nie gram w gry też takie coś ma miejsce, jednak rzadziej. Chciałbym też wspomnieć o tym, że dźwięk także nie zachowuje się normalnie, a dokładniej “charczy”. Trwa to mniej więcej 3-5 sekund. Wszystkie sterowniki mam najnowsze! !!

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami rozwiążemy ten denerwujący problem.

Na początek sprawdź temperatury w spoczynku i w stresie.

Możesz to zrobić np OCCT

Podaj wyniki na forum.

Ok już sprawdzam!

Dodane 26.02.2012 (N) 13:47

Sorry jeśli coś źle podałem nie znam się za bardzo na komputerach :frowning:

A oto wyniki, jakby co to mogę zrobić test jeszcze raz!

W spoczunku:

Core 0: 36,5sC do 42,5sC

Core 1: 36,5sC do 42,5sC

GPU Core: 34sC do 41sC

W stresie:

Core 0: 36sC do 49,5sC

Core 1: 36sC do 49,5sC

GPU Core 34sC do 58sC

Jeszcze raz przepraszam jeśli coś pomyliłem !

Dodane 26.02.2012 (N) 13:56

Niestety nie jestem pewien bo kiedyś chyba jak sprawdzałem programem HWMonitor to temperatury w stresie wynosiły 70oC. Ale wtedy grałem koło godziny!Jestem nowy na tym forum!

Panel Sterowania, System, Zaawansowane ustawienia systemu,wybierz Ustawienia w okienku wydajność.

Wybierz Ustawienia Niestandardowe i zostaw tylko 4 opcje

Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

Włącz kompozycję pulpitu

Włącz przeźroczystość

Wygładź krawędzie czcionek ekranowych Po pierwsze odciąży Ci to komputer z niepotrzebnych bajerów, zachowa kolorystykę itp.,

szybciej będzie się system wyłączał, i powinna być poprawa. - Daj znać, czy pomogłem.

Przy tak małej ilości RAM może się Tobie zawieszać. Jak odchudzisz go, powinien działać płynniej.

P.S. Napisz jeszcze, jaki masz zasilacz. Jeśli masz słaby, też zasilacz może być winny.

Na razie nie mam możliwości sprawdzenie zasilacza, ale jak sprawdzę to na pewno napisze. Zaraz sprawdzę czy pomogło!

Dodane 26.02.2012 (N) 16:20

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że nie działo się tak od początku. Dopiero po 2 miesiącach zaczęło się zacinać.

Dodane 26.02.2012 (N) 16:23

Aha i jeszcze jedna rzecz. Komputer w spoczynku tzn. jak mam włączoną przeglądarkę i nic nie robię na niej (nie oglądam filmów itp.) mam zużycie pamięci fizycznej 46% :frowning: . Ale to chyba normalne w Windows 7 i tak małej ilości RAM :))

to jest a normalne :slight_smile: obciążenie pamięci ram powinno sięgać 25 - 26% a procesora max 4%

zobacz, jakie masz użycie chwilowe procesora. Napisz, czy masz Steam, a jeśli tak, to jakie gry instalowałeś.

Gra może obciążać Ci system. Jaki anty wirus, itp. Też mam Windows 7, więc wiem, co piszę :slight_smile:

Miałem steam, ale bardzo szybko usunąłem, ponieważ i tak z niego nie korzystałem. Nie instalowałem na nim żadnych gier.

Dodane 26.02.2012 (N) 16:48

I po zmienieniu ustawień wyglądu nie czuję zbytniej różnicy :frowning: Bardzo ciężko jest te przycinki opisać, bo np. w grze Insane 2 jadę samochodem i nagle [trwa to 1 sekundę] cofam się, ale tak, że nie widać prawie różnicy!! Nie wiem jak to inaczej opisać.

Dodane 26.02.2012 (N) 16:50

Po pół godzinnym pograniu w grę wszystkie temperatury sięgają powyżej 44sC. Chyba nie tak źle?

Dodane 26.02.2012 (N) 16:50

Mój antywirus to AVAST !

Dodane 26.02.2012 (N) 17:07

Chwilowe użycie: 10%

Coś musi RAM strasznie Tobie obciążać, bo nie powinno być takiego użycia.Napisz proszę, jaki masz anty wirus, itp.

Wciśnij Ctrl+Alt+Delete i w menedżerze zadań, otwórz zakładkę procesy. Zobacz, co jest uruchomione, i powyłączaj zbędne programy,

które są włączone ??

Czy jest coś włączone podczas, jak grasz, typu: jakieś torrenty, p2p, skype, gadu gadu ?? Jakiej przeglądarki używasz ??

Dźwięk charczy, bo komputer się przycina :slight_smile: - A przeglądarka jaka jest ?? Firefox, Opera, Google Chrome ??

Przeglądarka może też powodować lagi w grach, gdy dużo używa pamięci ram.

Antywirus AVAST jak już pisałem. Nie nie mam włączonych żadnych programów typu skype itp. podczas grania. Używam google chrome

Dodane 26.02.2012 (N) 17:15

Wszystkie nie potrzebne procesy powyłączane i dalej to samo… Brak mi do tego słów :!:

Przepraszam, wcześnie nie zauważyłem, że napisałeś o anty wirze :slight_smile: Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to to, że zasilacz jest słaby :slight_smile:

Jeśli jest słaby, mało pobiera prądu, sporo idzie na procek, na kartę pewnie też trochę, i mało zostaje na inne części,

i gra się przycina.

Ale 2 miesiące było dobrze i przez ten czas nic nie zmieniałem to na pewno nie ma nic od rzeczy ?

Nie powinno mieć, po 2 miesiącach. Po 6, 12, to bym zrozumiał, ale nie po 2 miesiącach.

Wyczyść dane przeglądarki ( w opcjach dla zaawansowanych ) Jeśli coś jest w koszu, to opróżnij kosz

Robiłem to godzinę temu ;D

CCleaner’em też wyczyściłem wszystkie śmieci!

Dodane 28.02.2012 (Wt) 18:12

POMOŻE KTOŚ?

Musisz troche pokombinować. Na początek dobrze by było sprawdzić jakie jest obciązęnie procka i zużycie pamięci w trakcie grania jeśli 100% to by wyjaśniało przycinki. Druga rzecz to wyłącz w samej grze suwakami albo jak jest w jednym miejscu wyłaczanie dżwięku gry i sprwadź czy będzie różnica.Trzecie ustawienia w grafice na wydajność. Dalsze działania będą zależały od wyników sprawdzania wyżej opisane. A komp podkręcony jeśli tak to jak długo tak jedziesz.

Saperek, zmiejsz rozdzielczość w grach, wyłącz antyaliasing, czy jakoś tak, tryb filtrowania, synchronizację pionową, detale shadera,

szczegóły efektów, szczegóły modeli/tekstur, renderowanie wielordzeniowe, pula stronnicowania pamięci. Poszukaj, czy te opcje są powłączane,

jeśli tak, to powyłączaj wszystko.

Nie nie podkręcałem i nie mam 100% zużycia procka :frowning: Nie mam pojęcia co się dzieję :frowning:

Dodane 29.02.2012 (Śr) 16:41

Ale zauważyłem, że użycie procka strasznie skacze nawet jak nic nie robię [nawet nie ruszam myszką] Hmm…

POMOŻE KTOŚ!?

Dodane 04.03.2012 (N) 17:46

BRAK MI SŁÓW! TO TAKIE WKURZAJĄCE… NIE MOŻNA SOBIE POGRAĆ FAJNIE W ŻADNĄ GRĘ ;((((((((

Dodane 09.03.2012 (Pt) 21:22

Dzisiaj dołożyłem 2GB ram więc mam 4GB i wydaję mi się, że obraz już się nie zacina ;D Jednak dźwięk nadal charczy, ale to mi tak nie przeszkadza jak ten obraz, który się zacinał! :slight_smile: :slight_smile:

Mam nadzieję, że zacinanie się obrazu nie wróci [-X