Przycisk dodaje stałą wartość do bazy

Witam chce aby przycisk dodał mi do bazy stałą wartość on lub off, kod butonów wygląda tak:

<form id="relay" action="remote_relay.php" method="GET">
    <input type="button" id="submitOn" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:red; font-size:40px;" value="Red On" <?php ?> onClick="relayOn()"/>
    <input type="button" id="submitOff" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:red; font-size:40px;" value="Red Off" onClick="relayOff()"/><br><br> 
    <input type="button" id="submitOn" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:blue; font-size:40px;" value="Blue On" onClick="relayOn1()"/>
    <input type="button" id="submitOff" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:blue; font-size:40px;" value="Blue Off" onClick="relayOff1()"/><br><br>
    <input type="button" id="submitOn" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:green; font-size:40px;" value="Green On" onClick="relayOn2()"/>
    <input type="button" id="submitOff" style="border:1px solid #000; color:#FFFFFF; background-color:green; font-size:40px;" value="Green Off" onClick="relayOff2()"/>
	<input type="hidden" name="total" id="total" value="">
</form>

$ins = mysql_query("UPDATE swiatlo SET

a co dalej musi być w mam bazę dom a w niej tabele swiatlo składającą się z 4 pul id, R, G, B .przyciski są połączone w pary jeden jeden ma dodać status on a drugi off.

 

dołączę jeszcze strukturę bazy danych

-- Struktura tabeli dla tabeli `swiatlo`
--

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `swiatlo` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `R` text NOT NULL,
  `G` text NOT NULL,
  `B` text NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=2 ;

--
-- Zrzut danych tabeli `swiatlo`
--

INSERT INTO `swiatlo` (`id`, `R`, `G`, `B`) VALUES
(1, 'ON', 'ON', 'ON');

Zmień strukturę bazy. Dla R, G, B ustaw integer, a nie text. I podczas update’owania ustawiaj na 0 i 1. 0 niech będzie off, a 1 on. Mógłbyś także zrobić varchar i działać na tekście(on, off), ale 0, 1 wydaje się lepsze(IMHO). A tu masz link, jeżeli chodzi o SQL UPDATE - http://goo.gl/bDVJXR

kolego zrobiłem takie zapytanie

$dodaj=mysql_query("UPDATE swiatlo SET R = '$value1', G = '$value2', B = '$value3' HERE id='1';")

i jak teraz mam dodać wartość,  zmieniłem w bazie na 0,1 tak ja mówiłeś

Kolego, zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz zupdate’ować wszystkie kolumny na raz, to nie możesz tego robić na przyciskach, tylko na checkbox’ach.

 

  1. Dla R, stwórz dwa checkbox’y typu radio. Jeden niech ma wartość 1 jako ON, a drugi 0 jako OFF.

  2. Dla G, stwórz dwa checkbox’y typu radio. Jeden niech ma wartość 1 jako ON, a drugi 0 jako OFF.

  3. Dla B, stwórz dwa checkbox’y typu radio. Jeden niech ma wartość 1 jako ON, a drugi 0 jako OFF.

 

Jeżeli nie wiesz jak, to może to rozjaśni Ci umysł - http://goo.gl/ap0Tyv

 

i wytarczy tylko pobrać wartości z tych checkbox’ów. Czyli to $value1 = $_POST[‘swiatloR’]; itd. Mam nadzieje, że zrozumiałeś, kolego.

teraz wygląda tak

diy-elektronika.ugu.pl/remote_relay.php?total=

a chcę aby przycisk 1 o nazwie RedOff zmieni mi teraz status na 0 a BlueOn na 1 i tak w kółko.

o to mi chodzi.

a tu paczka z serwera.

http://speedy.sh/2RkHY/a.zip

Witam

avaster Jeżeli temat jest nadal aktualny, to wytłumacz czy klikniecie danego przycisku ma zmieniać wartość tylko pola od danego koloru czy wszyskich kolorów.

Pozdrawiam