Przycisk format w instalatorze wciąż aktywny mimo formatu

Witam,

Dlaczego instalator Windows 7 mimo wykonania formatowania ma wciąż aktywny przycisk format, i a sam instalator nie formatuje dysku do końca ??

Widoczny problem jest ukazany na

O co chodzi?, że wolne miejsce to nie pełne 10GB a 9,99?

Przycisk jest widoczny tylko po wyświetleniu Opcji instalacyjnych i pozostaje widoczny aż do przejścia do następnych etapów instalacji, bo może komuś się zachce od nowa podzielić dysk na partycje i je sformatować. Formatowanie z pewnością objęło całą partycję 0 (w tym przypadku), jednak instalator pozostawił (bo zawsze pozostawia) 100 MB przestrzeni na dysku na System Reserved (rezerwę systemową), wskutek czego partycja 0 (systemowa) została zmniejszona o 0,1GB. W tym filmiku nie ma nic szczególnego.

Wiem kiedy ten przycisk się pojawia, z tym rzecz, że na tym filmiku wyraźnie widać iż po sformatowaniu partycji nadal niema pełnej pojemności, a przycisk formatuj jest nadal aktywny a powinien wyszarzeć. Kiedyś widziałem inny filmik gdzie trzeba było nacisnąć ten przycisk 2 razy i deaktywował się, a gdy np. wgrywałem koledze 7 legalną na kompa z linuxem dołączonym do kompa to mimo usunięcia partycji, formatu zrobienia nowych i sformatowaniu ich nadal przycisk był aktywny