Przycisk "góra strony" | jak to zrobić?

Witam,

jak zrobić taki przycisk jaki znajduje się po prawej stronie na dole w komentarzu?

tgz. “góra strony”

Dodane 02.03.2012 (Pt) 16:33

po prawej stronie na dole ramki komentarza :slight_smile:

http://webmade.org/porady/kotwice-html-scroll.php

dziękuję :slight_smile:

GuiiHz , wystarczyło podejrzeć kod tej strony forum, webmasterzy często tak robią jak trafią gdzieś coś ciekawego… :wink:

ale ja nie chce “piracić” i podglądać kodu forum. Chcę tylko się ładnie zapytać :stuck_out_tongue:

I dobrze, ale to nie jest piracenie bo to są podstawowe funkcje języka które można w manualu znaleźć ale znacznie łatwiej się zorientować jaki kod jest potrzebny podglądając kod niż wertując poradniki i manuale.

Co innego jakbyś chciał skopiować jakąś zaawansowaną funkcjonalność której kod jest skomplikowany i został napisany przez autora strony lub zakupiony przez niego na jakiejś płatnej licencji.

Ale teraz wiele stron korzysta ze skryptów które zostały przez kogoś napisane i są za darmo udostępniane a nawet jak nie za darmo to podglądając kod można się dowiedzieć na jakiej licencji jest dany skrypt i można znaleźć namiary do autora aby całkiem legalnie pobrać lub uzyska licencję na używanie danego skryptu.

Kto pyta nie błądzi ale znacznie szybciej człowiek się uczy jak sam do czegoś dojdzie lub sam coś znajdzie.

A czasem pytając o bardzo podstawowe rzeczy można się narazić na kpiny lub poradę w rodzaju “RTFM” lub “RTM” zamiast bezpośredniej odpowiedzi.

Pozdro.

Znalazłem także inny sposób. A mianowicie jeśli strona jest w HTML to wystarczy do adresu strony dopisać “/#header

simply and fast :slight_smile:

Toć to jest w moim linku, jak chcesz pomocy to korzystaj i doceniaj ją …

nie ma tego w twoim linku, jest kod html. A ja napisałem

GuiiHz , a myślisz że niby jak to działa?

Działa to dokładnie na tej samej zasadzie bo to dokładnie to samo i jeśli w kodzie nie zadeklarujesz gdzieś to nie zadziała ci to.

Równie dobrze możesz sobie gdzieś zadeklarować dowolny inny ciąg znaków np. i użyć tego ciągu znaków do przeskoku do danej części strony (może to być równie dobrze góra strony, dół lub gdzieś w innym jej miejscu) dopisując w tym przykładzie do adresu /#34gf434fctseye.

Widzę że powinieneś zacząć od nauki podstaw języka html bo to są najbardziej podstawowe jego znaczniki.

zwracam honor